Menu

Menu

Nagroda Złotego Sokoła dla Megapolis

W dziesiątym, jubileuszowym konkursie Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań, Grupa Deweloperska Megapolis otrzymała tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i Nagrodę Złotego Sokoła za projekt Osiedla OZON.

Megapolis

Odbywający się w dwuletnim cyklu konkurs ma na celu promowanie najlepszej jakości w branży deweloperskiej. Biorące w nim udział firmy realizują inwestycje mieszkaniowe w Krakowie i na terenie gmin ościennych. W ostatniej edycji pod uwagę brane były firmy i zgłaszane przez nie projekty ukończone w latach 2020-2021. Zgłoszenia oceniane były przez Sąd Konkursowy pod przewodnictwem profesora Andrzeja Wyżykowskiego. Laureatów konkursu ogłoszono i nagrodzono 23 września br. podczas uroczystej Gali Nagród SBDiM w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Nagrodzone osiedle

Tegorocznym zdobywcą tytułu Krakowskiego Dewelopera Roku i Nagrody Złotego Sokoła, jest powstała w 2005 roku Grupa Deweloperska Megapolis. Deweloper jest częścią Holding 1, firmy z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku. Od chwili powstania firma prowadzi działalność w różnych polskich miastach. Z powodzeniem realizuje inwestycje mieszkaniowe w Krakowie, jak i komercyjne we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Sosnowcu i Krakowie.

Megapolis

Osiedle OZON

Nagrodzone Osiedle OZON to zespół wielorodzinnych budynków mieszkaniowych przy ul. Stefana Banacha. To obszar północnej dzielnicy Krakowa, Prądnika Białego. Deweloper został nagrodzony m.in. za realizację dużego kompleksu mieszkaniowego w oparciu o nowo powstający ogólnomiejski układ komunikacyjny, sprawnie łączący nową dzielnicę mieszkaniową z centrum miasta. Wartym podkreślenia jest, że w bliskim sąsiedztwie osiedla realizowane są w tym momencie trzy kluczowe dla północy Krakowa inwestycje infrastrukturalne: przebudowa al. 29 Listopada, budowa Krakowskiego Szybkiego Tramwaju na Górkę Narodową i północnej obwodnicy miasta.

Jak deklaruje Dyrektor Zarządzający Grupy Deweloperskiej Megapolis, Piotr Koszyk, nie mniej ważne były także inne aspekty, którymi Sąd Konkursowy kierował się, przyznając firmie nagrodę. Oddanie zespołu mieszkaniowego w pełni wyposażonego we własną infrastrukturę społeczną i usługową, zrealizowanie projektu zgodnie z ideą „miasta w mieście” czy atrakcyjnie zaprojektowana przestrzeń wewnętrzna z efektownie urządzoną zielenią, która dosłownie otula teren dzięki wyróżniającym osiedle przewyższeniom, oświetleniem oraz interesującym programem edukacyjno-rekreacyjnym. Tymi założeniami kierujemy się jako firma, realizując kolejne etapy inwestycji. Trafnym tego przykładem może być wielofunkcyjna świetlica, którą oddaliśmy do użytku w połowie września tego roku. Miejsce to jest odpowiedzią na potrzeby zarówno aktywnych zawodowo mieszkańców, dzięki strefie coworkingowej dającej im tak ważną w obecnych czasach przestrzeń do pracy zdalnej, jak i najmłodszych – funkcjonuje tu bowiem sala warsztatowo-dydaktyczna z małpim gajem. Cieszymy się, że nasze starania są zauważane i doceniane podczas najważniejszych konkursów branżowych.

Megapolis

Projekt siedla OZON

Doceniane przedsiębiorstwo

Od momentu powstania Grupa Deweloperska Megapolis kładzie szczególny nacisk na wysoką jakość, rzetelność oraz zadowolenie i wygodę klientów. Jest to doceniane przez samych nabywców, jak i uznawane w licznych konkursach oraz rankingach.

W 2016 roku SBDiM po raz pierwszy przyznało firmie tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku. Megapolis zostało wówczas nagrodzone za Osiedle Fi – inwestycję usytuowaną w dzielnicy Podgórze pomiędzy ulicami Rzemieślniczą i Szafrana. W tym roku Megapolis zdobyło aż trzy prestiżowe certyfikaty w postaci:  Odkrycia Roku w ogólnopolskim konkursie Laur Klienta 2022, a także Jakości Roku 2021 i Dobrej Marki 2021.

Wartości, którymi kieruje się Megapolis, takie jak niestandardowe podejście do klienta, troska o wysoką jakość i nieustanny rozwój, nagradzane kolejnymi wyróżnieniami, są potwierdzeniem tego, że obrana na początku działalności droga była kierunkiem słusznym. To świadomość, która jest dla firmy ważna z punktu widzenia następnych inwestycji. Choć deweloper nie ujawnia jeszcze szczegółów na ich temat, to już dziś zapewnia, że podobnie jak w przypadku Osiedla OZON, one również będą realizowane przy zachowaniu najwyższych standardów.

grafiki: Megapolis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.