Menu

Menu

Maszyna do suchego lodu – produkcja i czyszczenie

Czyszczenie suchym lodem to wykorzystywanie dwutlenku węgla w postaci stałej do utrzymania posiadanych urządzeń w bardzo dobrym stanie. Dzięki tej wciąż niezbyt popularnej metodzie wyróżniającej się dużymi możliwościami, wykonanie zlecenia będzie możliwe nie tylko w krótkim czasie, ale przede wszystkim skutecznie. Można stosować je w przypadku naprawdę trudnych zabrudzeń. W tym celu niezbędna jest jednak profesjonalna maszyna do suchego lodu – jego produkcji i samego procesu czyszczenia. Na jakie urządzenia warto postawić?

maszyna do suchego lodu

Maszyna do suchego lodu to urządzenie umożliwiające wytworzenie śniegu CO2 w postaci stałych granulek lub przeprowadzenie procesu czyszczenia wybranych elementów. Takie rozwiązania stosujemy celem usunięcia najbardziej skomplikowanych zabrudzeń z najtrudniej dostępnych miejsc. Można wykorzystywać je do błyskawicznego pozbywania się plam tłuszczu czy oleju, smoły, atramentu, żywicy, farb, wosku czy lakieru. Nie da się ukryć, że to jedno z najlepszych rozwiązań do zakładów produkcji metalowej, odlewni czy drukarni, ale z powodzeniem sprawdza się także w przemyśle motoryzacyjnym, elektrycznym czy nawet spożywczym.

Maszyny do produkcji suchego lodu

Aby możliwe było czyszczenie suchym lodem, konieczne jest jego przygotowanie. W tym celu niezbędne jest urządzenie, które w cyklu swojej pracy sprawi, że ciekły dwutlenek węgla zamieni się w śnieg CO2, kompresując go do postaci stałej. Maszyna do suchego lodu może przynieść różne efekty: granulki suchego lodu (nazywane inaczej pelletami) mogą mieć średnicę od 3 do 16 mm, ale także przyjmować formę plastrów lub bloków.

maszyna do suchego lodu

Maszyna do suchego lodu najpierw szybko obniża ciśnienie w komorze pełnej ciekłego dwutlenku węgla. Przez nagłą zmianę tego parametru fizycznego, dochodzi do obniżenia temperatury i następnie przemiany fazowej: CO2 otrzymuje formę stałą. To właśnie “śnieg”, który zamieniany jest w określony typ za pomocą zastosowanej w urządzeniu formy.

Dlaczego maszyna do suchego lodu cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców? Decydują się na jej kupno, by mieć stały dostęp do świeżego granulatu w dużych ilościach. Własna produkcja umożliwia duże oszczędności: zarówno pieniędzy, jak i czasu. Elastyczność i dostępność ma największe znaczenie w przedsiębiorstwach, które często stosują czyszczenie suchym lodem.

maszyna do suchego lodu

Maszyna do suchego lodu – najlepsze urządzenia do produkcji

Najlepsza maszyna do suchego lodu musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb danej firmy. W ofercie przedsiębiorstwa EMTECH IPH Group znajdziesz m.in.:

  • urządzenia HORECO2 Dry Ice Blasting & Service Co., Ltd – jednej z największych i najlepiej rozwiniętych firm oferujących rozwiązania do produkcji i wykorzystywania suchego lodu,
  • urządzenia White Lion – firmy zajmującej się rozwojem technologicznym, produkcją i sprzedażą najwyższej klasy systemów do czyszczenia za pomocą suchego lodu.

maszyna do suchego lodu

Czyszczenie suchym lodem

Czyszczenie suchym lodem cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ w tym procesie nie dochodzi do zniszczenia powłoki zewnętrznej żadnego elementu. To nowoczesna i bezinwazyjna metoda usuwania naprawdę trudnych zabrudzeń. Dla wielu użytkowników nie bez znaczenia jest również fakt, że jest ekologiczna – nie ma skutków w postaci wytworzenia szkodliwych substancji ubocznych. W czasie trwania całego procesu nie dochodzi do zapylenia przestrzeni. Co więcej, czyszczenie suchym lodem nie wymaga demontażu danej części z całego urządzenia.

Oprócz urządzeń wyżej wymienionych firm, czyszczenie suchym lodem można wykonać przy pomocy maszyny z oferty producenta PolarTech (również dostępne w ofercie EMTECH IPH Group). To duńska firma, która oferuje najbardziej zaawansowane rozwiązania odpowiadające na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynkowe. Z pewnością znajdziesz więc idealne rozwiązanie będące wsparciem dla twojego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.