Menu

Menu

Lokalizator dziecka – dlaczego może się przydać?

Gadżety elektroniczne pozwalają między innymi na sprawowanie kontroli rodzicielskiej nad nieletnimi. Rodzice czy opiekunowie dzieci nie mogą chodzić za swoimi pociechami krok w krok. Jednak dla zapewnienia im bezpieczeństwa i jednocześnie kontrolowania na odległość, gdzie dziecko się znajduje, mogą wykorzystać lokalizator dziecka. Może on być zainstalowany w smartfonie, ale łatwiej małym użytkownikom nosić lokalizatory w formie smartwatcha na nadgarstku. Wystarczy przypiąć dziecku taki lokalizator, a wtedy pociecha nie musi pamiętać już o pakowaniu go do plecaka czy torby lub do kieszeni za każdym razem, gdy wychodzi z domu. Sprawdźmy, do czego właściwie może przydać się lokalizator dziecka?

lokalizator

Sprawdzanie aktualnego miejsca pobytu

Podstawowym przypadkiem, w którym przydaje się lokalizator dziecka, jest sprawdzanie, gdzie jest pociecha na życzenie opiekuna czy rodzica. Jeśli maluch wyposażony jest w lokalizator, rodzic może w aplikacji służącej do obsługi takiego urządzenia zawsze sprawdzić, gdzie on jest.

Najlepiej, by lokalizator dziecka wykorzystywał w swoim działaniu GPS, ponieważ na otwartej przestrzeni pozwala on na oznaczenie na mapie miejsca pobytu dziecka z dokładnością do kilku metrów. Problem pojawia się w momencie, gdy maluch znajduje się w szkole, bloku mieszkalnym, galerii handlowej czy w innej zamkniętej przestrzeni, która ogranicza precyzję lokalizowania go za pośrednictwem sygnału GPS. Na przykład lokalizator dziecka w smartwatchu Calmean działa w oparciu nie tylko o sygnały satelitarne GPS, ale również wykorzystuje sygnał telefonii komórkowej oraz sieć Wi-Fi, by dokładnie lokalizować użytkowników.

Lokalizator zamiast telefonu

Zabieranie ze sobą wszędzie telefonu komórkowego, zwłaszcza stosunkowo dużego smartfona, może być co najmniej kłopotliwe dla małego użytkownika. Dlatego dziecko może zastąpić telefon smartwatchem z lokalizatorem. Jeśli tylko ma on kartę SIM, najlepiej dołączaną przez producenta, rodzic i inne zdefiniowane numery mogą wykonać połączenia głosowe, a dziecko może zatelefonować tym niewielkim urządzeniem do bliskich.

Sprawowanie kontroli nad tym, z kim jest dziecko?

Lokalizator dziecka wyposażony w kartę SIM przydaje się nie tylko do wykonywania połączeń głosowych i rozmów z dzieckiem, ale także do tego, by na życzenie rodzica wywołać nasłuch w otoczeniu swojej pociechy. Jeśli na przykład nie odbiera ona telefonu od rodzica, a ten nie wie, co się z nią dzieje, może dyskretnie wywołać nasłuch i sprawdzić, z kim i gdzie prawdopodobnie jest dziecko.

Strefy bezpieczne

Rodzic chciałby zawsze wiedzieć, czy dziecko rzeczywiście dotarło z domu do szkoły, przebywa na treningu i czy nie opuściło bezpiecznego placu zabaw pod blokiem. Z użyciem lokalizatora dziecka może mieć wiedzę o tym, czy maluch nie przekracza tzw. stref bezpiecznych, jakie można ustanowić w aplikacji obsługującej lokalizator. Jeśli nieletni opuści wyznaczoną strefę, od razu alert o takiej sytuacji zostanie wysłany do rodzica, a ten będzie mógł na to odpowiednio zareagować.

Lokalizator dziecka przydaje się w wielu sytuacjach – stanowi element kontroli rodzicielskiej, ale też to dobre rozwiązanie do utrzymywania kontaktu z dzieckiem czy przy konieczności wezwania nagłej pomocy, do czego służy instalowany w wielu gadżetach tego typu przycisk SOS. W wyborze może być pomocny: calmean.com/blog/smartwatch-dla-dzieci-ranking/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.