Menu

Menu

Liczniki ścieków

Liczniki ścieków – inaczej przepływomierze – służą do określenia ilości ścieków przepływających przez instalację wodną. Nowoczesna, solidna konstrukcja sprawia, że przy ich pomocy można badać ciecz gęstą, silnie zanieczyszczoną – także substancjami chemicznymi czy kwasami.

licznik ścieków

Instalacja licznika ścieków

Obowiązujące obecnie w Polsce prawo stanowi, że liczniki służące do pomiaru przepływu ścieków nie podlegają w żaden sposób prawnej kontroli. Oznacza to, że nie wymagają one posiadania zatwierdzenia ich typu oraz ich legalizacji.

Elektromagnetyczny licznik ścieków

Licznik elektromagnetyczny to nowoczesne urządzenie o solidnej konstrukcji, które znajduje zastosowanie w gospodarce wodno-ściekowej. Ich zadaniem jest pomiar przepływu cieczy przez zamknięte instalacje rurociągowe. Ich gładka konstrukcja, bez żadnych wystających w światło rury elementów sprawia, że w żaden sposób nie szkodzą one swobodnemu przepływowi cieczy.

Licznik ścieków to urządzenie, które występuje w naprawdę wielu parametrach. Wystarczy wspomnieć o jego średnicy, mogącej wynieść zaledwie 3 mm, lub aż 3000 mm!

Liczniki elektromagnetyczne doskonale nadają się do badania przepływu cieczy, która nie jest gładka i jednolita. Mogą w niej występować ciała stałe, może być one lepka czy gęsta – żadna z tych cech nie wpłynie negatywnie na sprawną pracę licznika.

Inne zastosowania licznika ścieków

Licznik ścieków – z racji tego, że może być wykonany z niezwykle odpornych materiałów – może być również stosowany w przemysłach innych, niż gospodarka wodno-ściekowa.

Świetnie sprawdzi się również w przemyśle kosmetycznym, chemicznym czy spożywczym, z racji tego, że nie będzie miał problemów z badaniem przepływu rozmaitych mazi, brei czy pulp, także tych agresywnych chemicznie.

Przed zakupem licznika warto dokładnie się zastanowić, jakie będzie jego zadanie, jaki rodzaj cieszy będzie przez niego przepływał. Od tego zależeć będzie rodzaj materiału, z jakiego wykonany zostanie licznik oraz zastosowane w nim elektrody oraz wykładzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.