Menu

Menu

Laboratorium wytrzymałościowe i wzorcujące Tenslab

Tenslab to laboratorium wytrzymałościowe oraz laboratorium wzorcujące, które cały czas dynamicznie się rozwija. Działalność laboratoriów oparta jest na systemie zarządzania jakością, zgodnie z PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Laboratoria posiadają certyfikat akredytacji PCA na badania AB 1700 oraz na wzorcowanie AP 180. Klienci mogą skorzystać z wielu usług, jakie wiążą się z badaniami niszczącymi wyrobów hutniczych i złączy spawanych, a także wzorcowaniem przyrządów pomiarowych. Czym dokładnie zajmuje się Tenslab? Jakie usługi oferuje?

laboratorium

Laboratorium wytrzymałościowe

Laboratorium wytrzymałościowe Tenslab świadczy szereg usług, jakimi są:

 • Statyczna próba rozciągania – zarówno w temperaturze pokojowej, jak i podwyższonej. Wykonujemy próbę Z15, Z25 i Z35.
 • Próba zginania metali – wykonujemy próbę zginania trójpunktowego trzpieniem gnącym, a także zginanie metodą rolki zginającej – szczególnie polecanej dla próbek ze stopów aluminium
 • Próba łamania – określamy jakość przetopu w połączeniach spawanych.
 • Pomiary twardości – sposobem Vickersa, Brinella lub Rockwella.
 • Próba udarności – określamy pracę łamania oraz rozszerzenie boczne (LE – lateral expansion) próbek z karbem na V lub na U. Przeprowadzamy badania do temperatury obniżonej -60oC, a także w temperaturze ciekłego azotu (-196oC).
 • Badania metalograficzne makroskopowe i mikroskopowe
 • Badanie zawartości ferrytu – metodą mikroskopową na mikroskopie metalograficznym oraz za pomocą ferrytoskopu.
 • Analiza składu chemicznego – wykonywane jest na stacjonarnym i mobilnym spektrometrze iskrowym OES.
 • Badania korozyjności – określamy podatność na korozję stali nierdzewnych o strukturze austenitycznej, ferrytyczno-austenitycznej w różnych środowiskach korozyjnych.
 • Inne badania, tj. badania przydatności po cięciu termicznym wg PN-EN 1090-2, badania po prostowaniu płomieniowym wg PN-EN 1090-2, pomiary otworów wg PN-EN 1090-2, chropowatość powierzchni, obróbka cieplna, badania nieniszczące.

Laboratorium wzorcujące

Laboratorium wzorcujące Tenslab oferuje usługi  w zakresie wzorcowania przyrządów pomiarowych z wielu dziedzin.

Laboratorium zajmuje się wzorcowaniem przyrządów do pomiaru:

 • ciśnienia – ciśnieniomierze elektroniczne i sprężynowe
 • momentu siły – klucze dynamometryczne, wkrętaki oraz wzmacniacze momentu siły
 • wielkości geometrycznych, między innymi – płytki wzorcowe, mikrometry, suwmiarki, spoinomierze, kątomierze, przymiary, sprawdziany do gwintów, wzorce wymiaru wewnętrznego, pierścienie wzorcowe itp.
 • wielkości elektrycznych – mierniki cęgowe, multimetry, mierniki rezystancji izolacji
 • temperatury – termometry elektryczne w tym elektroniczne, pirometry, kamery termowizyjne
 • wilgotności względnej powietrza – termohigrometry, higrometry i psychrometry

Tenslab

Ponadto Laboratorium wykonuje wzorcowanie przyrządów wykorzystywanych do badań NDT, takich jak defektoskopy ultradźwiękowe i grubościomierze ultradźwiękowe, oraz przyrządów stosowanych do kontroli powłok i powierzchni malarskich.

Laboratorium posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (nr AP 180), co jest poświadczeniem otrzymania wiarygodnych i precyzyjnych wyników wzorcowania.

Tenslab Laboratorium Wzorcujące istnieje na rynku już od kilku lat i cały czas doskonali jakość  świadczonych usług z zakresu wzorcowania przyrządów pomiarowych, zgodnie z systemem zarządzania PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Firma stawia na wiedzę i doświadczenie personelu, który doskonale zna się na swojej pracy.

Tenslab to laboratoria, które są wyposażone w nowoczesne przyrządy pomiarowe oraz posiadają doświadczoną kadrę pracowników. Znajdziemy tutaj rozbudowaną ofertę z zakresu badań i wzorcowań, która skierowana jest do każdego, kto poszukuje tego rodzaju usług świadczonych na najwyższym poziomie.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości zachęcamy do bliższego kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i przybliżymy działalność naszych laboratoriów.

Laboratorium Wytrzymałościowe
+48 58 380 86 00
wytrzymalosciowe@tenslab.pl

Laboratorium Wzorcujące
+48 58 380 06 44
wzorcujace@tenslab.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.