Menu
 • Menu

  Kupujemy używany samochód premium: na co zwrócić uwagę?

  Polacy uwielbiają używane samochody wyższej klasy. Świadczyć może o tym chociażby ilość ogłoszeń na popularnych motoryzacyjnych portalach ogłoszeniowych. Aż 50% ze wszystkich znajdujących się tam samochodów należy do klasy premium. W jaki sposób mądrze kupić używane auto wyższej klasy, aby nie wpakować się na minę?

  używany samochód premium

  Dlaczego warto kupić używany samochód premium?

  Istnieje wiele zalet, które przemawiają za kupnem używanego samochodu premium. Pierwszą z nich jest niezrównany poziom komfortu podróżowania oraz możliwości, jakie zapewniają kilkuletnie samochody z wyższej półki. Poza tym tego typu auta wyposażane są w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa podróżnych. Dla wielu kierowców liczy się również prestiż, jaki niesie za sobą jazda samochodem premium.

  A co z bardziej wymiernymi zaletami zakupu luksusowego samochodu? Kluczową zaletą jest niższy spadek utraty rezydualnej przez pojazd. Kilkuletnie auto premium największy spadek utraty wartości ma już za sobą, dzięki czemu przez kolejne lata eksploatacji spadek jego wartości stanowić będzie zaledwie kilka procent względem kwoty zakupu.

  Na co zwrócić uwagę, kupując używane auto premium?

  Zakup samochodu z rynku wtórnego to wyjątkowo stresujące zadanie – zwłaszcza gdy zamierzamy kupić droższy samochód. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie zweryfikować rynkową ofertę, zastanowić się, jaki model będzie dla nas najodpowiedniejszym wyborem, zrewidować najpopularniejsze usterki i niedomagania konkretnych modeli aut oraz ich wersji silnikowych.

  Kupując kilkuletnie luksusowe auto, istotne jest zarówno dokładne i metodyczne zapoznanie się z jego stanem technicznym, jak również historią – przede wszystkim historią serwisową. Dostęp do rzetelnie prowadzonej i udokumentowanej historii pojazdu jest kluczowy i pozwala odpowiedzieć na niemal wszystkie pytania dotyczące stanu technicznego i zużycia elementów eksploatacyjnych pojazdu.

  Poważną plagą na rynku używanych samochodów w dalszym ciągu są nieuczciwi handlarze i importerzy, którzy tuszują powypadkową historię samochodu lub dopuszczają się korekt licznika. Takie działanie jest niedopuszczalne, a zakup samochodu z niepewną historią może prowadzić do poważnych awarii i usterek oraz problemów prawnych.

  A może używany samochód z gwarancją?

  Alternatywą dla kupna samochodu w komisie czy bezpośrednio od handlarza są certyfikowani i autoryzowani dealerzy marek, którzy prowadzą programy sprzedaży aut używanych. Samochody oferowane w tego typu programach są dokładnie weryfikowane pod kątem technicznym i prawnym oraz w większości przypadków opatrzone dealerską gwarancją. Przykładem takiego programu jest Audi Select :plus oferowany przez dealera Audi Krotoski.

  Po co kupować kota w worku, skoro można nabyć pewny używany samochód z salonu? Szukasz sprawdzonego używanego auta premium? Koniecznie sprawdź tę ofertę: https://www.krotoski.warszawa.audi.pl/pl.html!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.