Menu

Menu

Kotły pelletowe dużej mocy

Kotły grzewcze wykorzystywane w procesie ogrzewania można klasyfikować między innymi ze względu na rodzaj stosowanego paliwa lub ich wpływ na środowisko naturalne. Istotnym aspektem dla użytkowników kotłów jest także ich moc oraz poziom zautomatyzowania.

Ogrzewanie budynków mieszkalnych i użytkowych wiąże się z doborem odpowiedniego kotła o wymaganej mocy grzewczej, który musi zaspokoić określone zapotrzebowanie na ciepło. Kryteriami, które bierze się pod uwagę przy wyborze kotła grzewczego, jest również sprawność spalania oraz poziom zautomatyzowania kotła.

kotły na pellet

Czym są kotły na pellet?

Kotły na pellet wykorzystują w procesie spalania paliwo stałe w postaci pelletu, który powstaje poprzez sprasowanie pod wpływem wysokiego ciśnienia różnego rodzaju odpadów drzewnych. Powstałe w ten sposób paliwo ma postać granulatu różnej wielkości. Jest to produkt ekologiczny mający niewielki wpływ na środowisko naturalne. Kotły pelletowe należą do grupy urządzeń zautomatyzowanych, które są wyposażone w funkcję samodzielnego rozpalania oraz ustawiania trybu pracy. Ze względu na swoją specyfikę i dostępne udogodnienia kotły wykorzystujące pellet są praktycznymi i komfortowymi urządzeniami, a ich obsługa nie jest czasochłonna. Doskonałym przykładem są kotły na pellet Heiztechnik, wśród których można znaleźć urządzenia o dużej mocy.

Kotły na pellet o dużej mocy

Kotły do ogrzewania budynków dobierane są zazwyczaj ze względu na rodzaj wykorzystywanego paliwa i jego oddziaływanie na środowisko. Pod uwagę należy wziąć również moc kotła, która określa, czy zapotrzebowanie na ciepło zostanie w pełni pokryte przy wykorzystaniu danego urządzenia. W przypadku dużego zapotrzebowania stosuje się kotły pelletowe o dużej mocy, których budowa opiera się na konstrukcji nowoczesnego płomieniówkowego wymiennika ciepła oraz wrzutkowego palnika pelletowego z wewnętrznym podajnikiem paliwa.

W tego rodzaju kotłach znajdują się palniki z zapalarką oraz fotoelementem do kontroli płomienia. Ich moc nominalna kształtuje się na poziomie od 80 do 450 kW, a zastosowana automatyka umożliwia sterowanie pracą palnika, modulując moc w zależności od temperatury kotła. Kotły pelletowe o mocy od 80 do 300 kW mogą być również wyposażone w sondę lambda. W przypadku kotłów, których moc przekracza 300 kW, dodatkowo stosowany jest drugi palnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.