Menu

Menu

Konsorcjum AGK Architekci podpisało umowę z Polskim Holdingiem Nieruchomości

Polski Holding Nieruchomości S.A. podpisał umowę z konsorcjum firm AGK Architekci AW Sp. z o.o. sp.k. i AGK Architekci GP Sp. z o.o. na wykonanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla nowego osiedla mieszkaniowego w centrum Bydgoszczy.

Polski Holding Nieruchomości

Nowa inwestycja Grupy PHN położona jest przy ul. Nakielskiej 53 w bydgoskiej dzielnicy Śródmieście, blisko centrum miasta i w otoczeniu terenów zielonych. Projekt stanowić ma kontynuację pozytywnych przemian w dzielnicy związanych z uzupełnieniem struktury mieszkaniowej oraz rewitalizacją dawnych terenów przemysłowych. Teren zakupiony przez PHN od Fabryki Obrabiarek do Drewna Sp. z o.o. jest w większości niezabudowany, a na jego części położonej bliżej ulicy Nakielskiej znajdują się zabytkowe budynki fabryki.

Projekt przewiduje wybudowanie 710 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej (PUM) 36 tys. mkw. Na terenie dawnych hal produkcyjnych powstaną również lokale usługowe i handlowe o łącznej powierzchni użytkowej ok. 6 tys. mkw. Mieszkańcy na miejscu będą mogli także skorzystać z usług banku, poczty czy pójść do restauracji czy fryzjera.

Prace nad rozpoczęciem inwestycji w Bydgoszczy szybko postępują. Pomimo niełatwej sytuacji rynkowej wywołanej przez pandemię, konsekwentnie realizujemy nasze cele biznesowe i umacniamy naszą pozycję w segmencie budownictwa mieszkaniowego. Nasza inwestycja powstaje na bardzo atrakcyjnych terenach, blisko centrum miasta, doskonale wpisując się w nasza strategię rozwoju działalności deweloperskiej w najważniejszych miastach regionalnych w Polscepowiedział Tomasz Górnicki, Wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Na terenie nowego osiedla powstaną liczne punkty usługowe przeznaczone dla jego mieszkańców, a sama inwestycja wpłynie na rozwój Bydgoszczy poprzez zagospodarowanie terenów poprzemysłowych położonych blisko centrum miasta – dodał Tomasz Górnicki.

Polski Holding Nieruchomości stawia na budownictwo mieszkaniowe

Dla Grupy Polski Holding Nieruchomości segment budownictwa mieszkaniowego staje się coraz ważniejszą częścią działalności inwestycyjnej. Oprócz osiedla przy ul. Nakielskiej w Bydgoszczy Grupa PHN realizuje także projekty mieszkaniowe w Warszawie, Łodzi oraz Gdyni. We wrześniu spółka podpisała umowę z firmą Unibep S.A. na realizację inwestycji Osiedle Olimpijczyk przy ul. Kusocińskiego w Łodzi. W pierwszym etapie inwestycji powstaną tam dwa budynki o łącznej powierzchni użytkowej 8.400 mkw., w których znajdzie się 166 mieszkań.

W tym roku spółka zakończyła sprzedaż mieszkań drugiego już etapu osiedla VIS À VIS WOLA na warszawskiej Woli, a także mieszkań w kompleksie apartamentów Yacht Park w Gdyni. Przygotowywany jest kolejny projekt mieszkaniowy – Młoda Białołęka w warszawskiej dzielnicy Białołęka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.