Menu

Menu

Starosta rzeszowski Józef Jodłowski wyróżniony nagrodą im. Grzegorza Palki

To prestiżowe wyróżnienie corocznie przyznaje Liga Krajowa. W ostatniej edycji otrzymał je Józef Jodłowski, starosta rzeszowski, za działania na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego powiatu. Tym samym znalazł się w doborowym gronie, ponieważ podobne wyróżnienie otrzymał m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Józef Jodłowski

Józef Jodłowski, starosta rzeszowski

Józef Jodłowski urodził się 2 sierpnia 1955 r. w Sokołowie Małopolskim. Jest żonaty, ma dwóch synów i córkę. Od lat pozostaje związany z Lubenią, gdzie mieszka, oraz z powiatem rzeszowskim, na rzecz którego pracuje od 2002 r. W 2005 r. został wybrany na przewodniczącego Zarządu Powiatu Rzeszowskiego. Od tamtego czasu nieprzerwanie pełni obowiązki starosty rzeszowskiego.

Był on jednym z głównych inicjatorów powstania Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów Dworzysko”, będącego obecnie gospodarczym sercem regionu. Na terenie parku zainwestowało już 17 firm znanych w kraju i za granicą.

Do ważniejszych nagród i wyróżnień, którymi poszczycić się może Józef Jodłowski, należą brązowy medal „Za Zasługi Dla Obronności Kraju” (2009 r.), srebrny krzyż zasługi (2010 r.), złoty medal „Za Długoletnią Służbę” (2019). Starosta został także uhonorowany tytułem „Najlepszego starosty w województwie podkarpackim” w 2014 r.

Jednym z obszarów społecznego zaangażowania starosty Jodłowskiego jest budowanie partnerstw na rzecz rozwoju regionu. To z jego inicjatywy powstało Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych „Aglomeracja Rzeszowska”, w którym od 2008 r. pełni funkcję prezesa. Jednym z nowatorskich przedsięwzięć w skali kraju realizowanych przez tę organizację jest wdrażanie marki Regio Resovia, wspólnej dla gmin powiatu rzeszowskiego.

Starosta poświęcił wiele uwagi również kreowaniu wizerunku Podkarpacia na arenie międzynarodowej. Od 2007 r. pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Euroregion Karpacki – Polska. W 2014 r. został wybrany na przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Podkarpackiego.

Rzeszów Dworzysko

Rzeszów Dworzysko

Jedna odpowiedź do “Starosta rzeszowski Józef Jodłowski wyróżniony nagrodą im. Grzegorza Palki”

  1. derwisz pisze:

    Józef Jodłowski starosta rzeszowski to odpowiedni człowiek na odpowiednim stołku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.