Menu

Menu

Jakie okna wybrać – najważniejsze kryteria?

Stolarka okienna i jej rynek rozwijają się obecnie bardzo dynamicznie. Dla większości inwestorów to jednocześnie dobra i zła wiadomości. Z jednej strony uzyskujemy dostęp do nowoczesnych okien i zaawansowanych technologii – z drugiej możemy mieć ogromne problemy w wyborem opcji dla siebie. Dlatego przy wyborze okien do domu czy mieszkania warto kierować się kluczowymi kryteriami: współczynnikiem izolacyjności, dźwiękoszczelnością, materiałem wykonania, designem i zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Biorąc te czynniki pod uwagę z pewnością wybierzemy dla siebie najlepsze dostępne okna Kraków.

Jakie okna wybrać

Okna Kraków i najważniejsze kryteria

Podstawowym współczynnikiem jaki należy brać pod uwagę kupując okna Kraków jest stopień ich izolacyjności. Dobre okna, to takie, które zabezpieczą dom lub mieszkanie przed ucieczką ciepła. Od ich szczelności jest uzależnione zapotrzebowanie na energię a co za tym idzie komfort termiczny latem oraz zimą. To również wpływa na wysokość rachunków za ogrzewanie. Przy budynkach zero lub nisko emisyjnych wybierajmy okna o jak najniższym współczynniku przenikalności cieplnej. Materiał wykonania okien wpływa przede wszystkim na ich solidność.

Obecnie standardem są oczywiście okna PCV jednak warto pamiętać, że równie dobrym wyborem będą również okna drewniane. Te z aluminium będą z kolei najtrwalsze, ale ich współczynnik izolacyjności jest niższy. Dźwiękoszczelność to z kolei zapora dla hałasów dobiegających z zewnątrz. Jeśli nasze cztery ściany są niedaleko ruchliwej drogi, placu zabaw czy chodnika – dobrze wybierać takie okna, które będą charakteryzować się izolacyjnością dźwiękową na poziomie czterdziestu decybeli. Warto również pamiętać, że okna Kraków są również ozdoba budynku i uzupełnieniem wnętrza – dobrze więc by stolarka okienna dobrze zgrywała się z tymi elementami.

Okna stanowią również barierę przed dostaniem się do wnętrza osób niepowołanych. Razem z dobrymi drzwiami powinny posiadać szereg dodatkowych zabezpieczeń – jak wzmocniona rama, bolce antywyważeniowe czy też zamek uniemożliwiający otwarcie okna Kraków z zewnątrz. Uzupełniając to dobrym systemem alarmowym znacznie utrudnimy życie złodziejom czyhającym na nasz majątek. Pod uwagę dobrze też wziąć profesjonalną ekipę monterską, bowiem błędy w montażu sprawią, że nawet najlepsze okna nie spełnią żadnej swojej funkcji.

Jeden drobny błąd montażysty może nas sporo kosztować. Należy tu wspomnieć o przenikaniu wilgoci i grzybie, który szybko może dać o sobie znać w miejscach styku ramy okna z murem. Profesjonalny, tzw. ciepły montaż pozwoli uniknąć takich nieprzyjemności!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.