Menu
 • Menu

  Jaką klamkę okienną wybrać? Sprawdź nasz przewodnik przed zakupem

  Otwieranie i zamykanie okna to czynność, którą wykonujemy po kilka razy na dzień, w szczególności w okresie letnim. Łatwo więc domyślić się, że najbardziej eksploatowaną częścią okna jest klamka. Dobra klamka to taka, która pełni trzy funkcje: umożliwia płynne i lekkie otwieranie oraz zamykanie skrzydeł okiennych, jest estetycznym uzupełnieniem ramy okiennej oraz chroni obiekt przed włamaniem.

  Klamka okienna

  W celu zapewnianie sobie wygodnego otwierania i zamykania okna należy zadbać o to, aby jego klamka była ergonomiczna w użytkowaniu. Przy wyborze okien warto więc zwrócić uwagę na jakość wykonania, a także jej design. Odpowiednio dobrany rodzaj klamki zwiększy wygodę otwierania okna i posłuży przez wiele lat.

  Klamka okienna z zamkiem czy bez?

  Może się zdarzyć, że okno będzie wymagać dodatkowego zabezpieczenia np. w przypadku małego dziecka w domu, które mogłoby przez nieuwagę rodziców otworzyć okno samodzielnie. Wówczas sprawdzi klamka z zamkiem na klucz. Na rynku dostępne są także modele z przyciskiem blokującym oraz ze specjalnym mechanizmem, który chroni przed przesunięciem rygli z zewnątrz. Wybierając klamkę z zamkiem warto poradzić się również specjalisty w sklepie, które doradzi jakie rozwiązaniem sprawdzi się najlepiej w naszym domu. Należy również wspomnieć, że klamki okienne z zamkiem w porównaniu do tych klasycznych są świetnym rozwiązaniem chroniącym dom przed potencjalnymi włamywaczami. Solidny zamek z pewnością utrudni zadanie dostania się do wnętrza nieproszonym gościom.

  Klamka okienna

  Bogate zdobienia czy prostota formy klamki okiennej?

  Na rynku można znaleźć setki wzorów klamek okiennych. Szukając tego rodzaju elementów warto odwiedzić https://tradycja.biz/. Począwszy od minimalistycznej formy, aż do zmyślnych kształtów można wybierać pośród szerokiej gamy produktów. Prosty charakter klamki na pewno będzie idealnie pasował do nowoczesnego wnętrza z łagodnymi liniami i jasnymi barwami. Należy jednak pamiętać, że klamka z obłymi krawędziami zapewnia lepszy chwyt dłonią niż wariant z kantami. Oczywiście nie oznacza to, że drugi rodzaj nie jest warty rozpatrzenia. Jeśli chodzi o fantazyjne klamki, np. w odcieniach brązu lub złota, to sprawdzą się przede wszystkich we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym.

  Wybierając klamki do okien warto wziąć pod uwagę nie tylko wszystkie powyższe wskazówki, ale także poradzić się sprzedawcy, który podpowie najlepsze rozwiązanie. Klamki z zamkiem z pewnością sprawdzą się jako skuteczne zabezpieczenie domu przed nieproszonymi gośćmi, lecz trzeba liczyć się z trochę większą ceną niż w przypadku klasycznych klamek okiennych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.