Menu

Menu

Jak wybrać ubezpieczenie na mieszkanie?

Kupno mieszkania to poważna inwestycja, bardzo często obarczona wieloletnim kredytem. Warto więc odpowiednio ją ubezpieczyć. Jak wybrać najlepszą polisę? Wyjaśniamy.

ubezpieczenie mieszkania

Jak ubezpieczyć mieszkanie?

Właściwym wyborem będzie ubezpieczenie mienia – jest to polisa obejmująca całą nieruchomość, bez względu na to, czy jest to dom, czy mieszkanie, a także przynależne do niej pomieszczenia gospodarcze. Zazwyczaj ochroną objęte są wszystkie powierzchnie mieszczące się w bryle domu, w tym strychy, piwnice, komórki gospodarskie czy wbudowany garaż.

Za dodatkową opłatą można ubezpieczyć także inne budynki znajdujące się na działce – wolnostojący garaż, domek dla gości, altankę ogrodową, a nawet basen. W najwyższych wariantach można objąć polisą również bramę posesji, ogrodzenie lub oświetlenie. Różnorodność możliwości pozwala na dobranie najkorzystniejszego wariantu.

Przed czym chroni ubezpieczenie mienia?

Ten rodzaj polisy chroni nieruchomość zarówno przed nieprzewidzianymi skutkami działania sił natury, jak i zniszczeniami spowodowanymi przez osoby trzecie. W zakresie ochrony mieszczą się: pożary, powodzie i zalania, zejścia lawin, trzęsienia i osuwanie się ziemi, uszkodzenia spowodowane przez mróz, silny wiatr, grad oraz śnieg, kradzież, kradzież z włamaniem oraz rabunek. Zazwyczaj mieści się w nich także dewastacja oraz uderzenie pojazdem mechanicznym (np. uszkodzenie ogrodzenia spowodowane przez samochód).

Aby sprawdzić, przed czym chroni wybrana polisa, należy dokładnie sprawdzić jej zakres. W zależności od ubezpieczyciela oraz wariantu mogą się one od siebie znacznie różnić. Osobom mieszkającym we Wrocławiu i okolicach polecamy multiagencję Eurofinance: https://eurofinance.info.pl/oddzialy/wroclaw/, która posiada szeroki zakres ofert. Współpracuje ona z wieloma renomowanymi ubezpieczycielami i gwarantuje satysfakcjonujące ceny. Profesjonalni i doświadczeni doradcy z pewnością pomogą w dokonaniu właściwego wyboru, czyli polisy, która obejmie nawet trudne do przewidzenia sytuacje.

Przed czym nie chroni ubezpieczenie mienia?

Warto wiedzieć, że są sytuacje, w których nawet najlepiej dobrana polisa nie zadziała. Ubezpieczenie mienia nie obejmuje bowiem dzieł sztuki i różnorodnych zbiorów kolekcjonerskich, kamieni szlachetnych, rękopisów oraz broni palnej. W jego skład nie wchodzą również przedmioty i sprzęty wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli znajdują się one na terenie ubezpieczanej nieruchomości, należy zapewnić im dodatkowy rodzaj ochrony. Warto zapytać o to doradcę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.