Menu

Menu

Inwestycje w OZE determinują transformację całej gospodarki

Wodorowy potencjał Polski na tle innych państw Europy jest równoznaczny z jej pozycją jako producenta energii odnawialnej. Przekonywał o tym Tomoho Umeda, prezes zarządu spółki Hynfra, podczas kongresu H2Poland w Poznaniu.

Zdaniem eksperta, pozyskanie i wykorzystanie zielonego wodoru wymaga tysięcy terawatogodzin czystej energii. To będzie determinować przestawienie całej gospodarki – energetyki, przemysłu czy rolnictwa – na ekologiczne tory. – Wodoru nie można ograniczać do roli nowej ropy naftowej napędzającej transport, gdyż jego rosnąca obecność w naszym codziennym życiu będzie wymuszać zmianę funkcjonowania wszystkich branż i sektorów – podkreśla Tomoho Umeda.

transformacja energetyczna

Podczas kongresu H2Poland Hynfra podpisała z TÜV SÜD globalne porozumienie strategiczne. Obejmuje ono certyfikację projektów inwestycyjnych na terenie Polski, Portugalii, Omanu i Emiratów Arabskich, zgodnie z najwyższymi standardami UE. Firmy będą współpracować przy nowych inicjatywach energetycznych, dekarbonizacji, produkcji amoniaku i technologii wodorowych. Wartość inwestycji objętych porozumieniem szacuje się na 4,5 mld euro.

Kongres H2POLAND to pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi w całości poświęcone technologiom wodorowym. Wydarzenie stanowi platformę wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, naukowcami i przedstawicielami administracji publicznej. Istotnym elementem towarzyszącym konferencji jest ekspozycja najnowszych rozwiązań poświęconych gospodarce nisko- i zeroemisyjnej.

Źródło: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.