Menu

Menu

Huawei Cloud umacnia pozycję na rynku rozwiązań chmurowych

W związku z postępującą transformacją cyfrową firm i potrzebą usprawnienia procesów rośnie popularność rozwiązań chmurowych. Raport PMR Market Experts wskazuje, że w 2023 r. nawet 60 proc. przedsiębiorstw w Polsce zwiększy wydatki na takie usługi. W odpowiedzi na potrzeby rynku Huawei przygotował specjalną ofertę dla programistów i partnerów korporacyjnych w Polsce. Na nowych klientów Huawei Cloud czeka voucher na start o wartości nawet 500 dol.

Huawei Cloud

Sektor rozwiązań chmurowych dla biznesu rozwija się w zdumiewającym tempie. Z raportu PMR Market Experts wynika, że aż 60 proc. firm zwiększyło lub planuje zwiększyć w 2023 r. wydatki na te usługi. Szacuje się, że wartość całego rynku cloud computingu wyniesie w 2023 r. 2884 mln zł. To pokazuje, że zapotrzebowanie na rozwiązania chmurowe systematycznie rośnie. Według ekspertów ogromny wpływ na wzrost popularności chmury obliczeniowej miała pandemia i wyzwania związane z organizacją i bezpieczeństwem pracy zdalnej. Nie bez znaczenia jest tu także postępująca transformacja cyfrowa firm w Polsce. Aż 44 proc. respondentów wskazało, że najważniejszym zastosowaniem chmury jest wykorzystanie platformy do wdrażania innowacji. Dzięki temu mogą nadążać za aktualnymi trendami technologicznymi. Nie bez znaczenia jest ekspansja największych globalnych dostawców w Polsce i wzrost dostępności tego typu rozwiązań.

Sztuczna inteligencja w służbie biznesu

W sektorze swoją pozycję coraz mocniej zaznacza Huawei. Marka od 30 lat rozwija innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ICT, tworząc niezawodne, bezpieczne i zrównoważone rozwiązania chmurowe. Huawei Cloud stawia na kompleksowość oferty oraz indywidualne podejście do klienta. W efekcie wspiera swoich partnerów w rozwoju, otwierając im drogę do inteligentnego świata opartego na technologii. Na rynku europejskim zaufało mu już ponad 3000 podmiotów gospodarczych z branży automotive, rozrywki i mediów, a także z sektora administracji rządowej. Przykładem jest współpraca giganta technologicznego z hiszpańskim rządem regionalnym Diputación de Alicante. Poprzez innowacyjne rozwiązanie DCN Huawei CloudFabric 3.0 rozwiązania chmurowe wspierają lokalne władze w zapewnieniu bezpiecznych, niezawodnych, elastycznych i wydajnych usług publicznych. W efekcie przyczyniają się do przyspieszenia cyfrowej transformacji regionu.

Zgodnie z naszą dewizą „Everything as a Service” wykorzystujemy możliwości sztucznej inteligencji i przetwarzania danych, aby technologia służyła rozwojowi biznesu. Dzięki Huawei Cloud polscy przedsiębiorcy oraz programiści mają dostęp do sprawdzonych i innowacyjnych rozwiązań chmurowych, które cieszą się popularnością w Europie. Stale rozwijamy nasze usługi, a dzięki atrakcyjnej ofercie umacniamy naszą pozycję na rynku cloud computingu  − mówi Witold Walczak, Country Director Huawei Cloud Polska.

Huawei Cloud dla firm

Huawei Cloud przygotował specjalną ofertę dla nowych klientów i partnerów w Polsce, którzy zarejestrują się na platformie. Obejmuje ona możliwość otrzymania na start vouchera o wartości do 500 dol. Tym samym użytkownik dostaje dostęp do wszystkich funkcji bez limitu czasowego. To atrakcyjna alternatywa dla innych dostępnych rozwiązań. Wyjątkowa oferta Huawei Cloud jest skonstruowana tak, żeby każdy klient mógł dopasować produkty i usługi do indywidualnych potrzeb niezależnie od branży czy wielkości organizacji. Dzięki temu firmy otrzymują skrojone na miarę rozwiązania chmurowe, które wspierają realizację konkretnych celów biznesowych.

logo Huawei Cloud

W ramach oferty Huawei Cloud klienci mogą skorzystać z innowacyjnego serwera Elastic Cloud Server (ECS). Pozwala on w kilka minut sprostać obciążeniom o dowolnej skali. Zapewnia bezpieczne, skalowalne zasoby obliczeniowe na żądanie, umożliwiając elastyczne wdrażanie aplikacji i obciążeń. Z kolei Cloud Conteinet Engine (CCE) to w pełni hostowana usługa Kubernetes do tworzenia, uruchamiania i skalowania aplikacji kontenerowych.

Huawei Cloud oferuje również łatwy w użyciu Object Storage Service. OBS zapewnia wydajną, skalowalną i bezpieczną pamięć masową w chmurze. Izolowanie zasobów online za pomocą wirtualnych sieci prywatnych umożliwia usługa Virtual Private Cloud (VPC).

Ciekawym rozwiązaniem jest również Domain Name Service (DNS). To wysoce dostępna, skalowalna i autorytatywna usługa internetowa, która tłumaczy nazwy domen na adresy IP, niezawodnie kierując użytkowników końcowych do aplikacji.

Zwolennikom wykorzystania AI spodoba się ModelArts. Ta kompleksowa platforma AI umożliwia programistom i analitykom danych na każdym poziomie umiejętności szybkie tworzenie, szkolenie i wdrażanie modeli w dowolnym miejscu.

Każdy klient może liczyć na kompleksowe wsparcie na każdym etapie współpracy ze strony zespołu Huawei Cloud. Co ważne, serwery Huawei umieszczone są lokalnie w Europie, a dokładnie w Irlandii. Regionalne huby znajdują się także w Niemczech, Francji, Holandii i Szwajcarii. Tym samym zapewniają innowacyjne i bezpieczne rozwiązania chmurowe dla tysięcy użytkowników.

Źródło informacji i grafika: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.