Menu

Menu

Grzejniki dekoracyjne Zehnder – nowoczesne aranżacje z klasą i funkcjonalnością w tle

Jak z czegoś do bólu praktycznego uczynić piękną ozdobę, a często wręcz kluczowy element aranżacji? Odpowiedź na to pytanie znalazła firma Zehnder, która z grzejników zrobiła dekoracyjne perełki, nadające wyjątkowego stylu każdemu wnętrzu. Jak to się zaczęło i dokąd zmierza, bo kto obserwuje ofertę marki, doskonale widzi, że szwajcarski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Zehnder, czyli pierwsze grzejniki stalowe

Nikt nie ma wątpliwości co do przeznaczenia grzejników. Ich podstawową funkcją jest to, aby ogrzewały pomieszczenia, w których są zamontowane. Tak było przez wiele lat, dopóki Zehnder nie wpadł na to, aby ciężkie żeliwne grzejniki zastąpić stalowymi, nie tylko lżejszymi, ale także o wiele łatwiejszymi w kształtowaniu. Kiedy w latach 30. XX wieku firma zaczęła produkować grzejniki ze stalowych rur, jeszcze nikt nie przypuszczał, że toporne i niezbyt piękne urządzenia staną się z czasem świetną dekoracją.

Wykorzystanie stali pozwoliło bowiem nie tylko na swobodne formowanie rozmiarów grzejników, ale także ich kształtów. To właśnie dzięki temu możemy dzisiaj instalować w swoich domach smukłe i kształtne grzejniki łazienkowe i grzejniki dekoracyjne o niezwykle oryginalnym i ciekawym wzornictwie.

Dekoracyjne grzejniki Zehnder − nowy rozdział w aranżacji wnętrz

Za pierwsze grzejniki dekoracyjne na świecie uważa się grzejniki Zehnder Sculpur i Zehnder Art Deco, które powstały w latach 80. XX wieku. Firma została tym samym pionierem w projektowaniu i produkowaniu grzejników dekoracyjnych, dzięki którym te niezbyt piękne urządzenia, które jakby nie było zabierają sporo miejsca (a ukryć nie ma ich za bardzo jak), stały się ważnym akcentem dekoracji wnętrza, zachowując przy tym swój funkcjonalny, czyli grzewczy charakter.

Mimo że dzisiaj coraz popularniejsze staje się ogrzewanie podłogowe, to bardzo często piękno i wyjątkowy styl grzejników Zehnder sprawiają, że jednak decydujemy się na ich instalację i to właśnie nie ze względów praktycznych, a jak najbardziej dekoracyjnych. Co istotne, firma trzyma rękę na pulsie technologicznych zmian, dlatego stworzyła ofertę niskotemperaturowych grzejników dekoracyjnych, idealnie współgrających z tego typu ogrzewaniem, oraz grzejników elektrycznych, które świetnie sprawdzają się jako grzejniki łazienkowe, chociaż nie tylko!

Najbardziej kultowe grzejniki Zehnder

Design grzejników dekoracyjnych Zehnder jest niezwykle zróżnicowany. Wśród produktów marki znajdziemy zarówno grzejniki w stylu minimalistycznym, jak i nowoczesnym czy retro. W tym ostatnim przypadku warto wspomnieć kultowe grzejniki Charleston Zehnder o modułowej konstrukcji i ponadczasowym designie.

Trzeba też zaznaczyć, że opracowany przez Zehnder proces produkcyjny umożliwia firmie tworzenie grzejników oraz rozwiązań grzewczych dostosowanych do indywidualnych potrzeb. A w samej ofercie grzejników dekoracyjnych znajdziemy tego typu produkty zarówno w postaci ściany grzewczej, jak i grzejniki konwektorowe, modułowe oraz kanałowe. Firma oferuje również tak innowacyjne rozwiązanie, jak grzejniki wykonane w formie barierki czy ścianki działowej. Możliwości aranżacyjnych z udziałem grzejników Zehnder jest naprawdę wiele i wszystkie są równie oryginalne, co funkcjonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.