Menu

Menu

Fotowoltaika – czy inwestycja w panele słoneczne się opłaca?

W grudniu 2020 roku zamknięto drugą edycję programu „Mój Prąd”, który pozwalał uzyskać znaczące dotacje na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. W związku z tym wiele osób zastanawia się, czy zakup tego rozwiązania dalej jest opłacalny. Udowadniamy, że tak.

Fotowoltaika

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika, niezależnie od dostępności programów dofinansowania tego typu inwestycji, jest obecnie jedną z najkorzystniejszych metod pozyskania energii. Żeby przyniosła wymierne korzyści musi być oczywiście zaprojektowana z uwzględnieniem konkretnych potrzeb i możliwości inwestora. W cenie są więc przede wszystkim rozwiązania szyte na miarę, dopasowywane indywidualnie, a nie gotowe zestawy. Takich rozwiązań na pewno możesz spodziewać się przy wyborze fotowoltaiki w Sunday Polska. To, co sprawdza się w jednym budynku, niekoniecznie musi być tak samo efektywne w drugim. Jeśli jednak zdecydujesz się na dobrej jakości rozwiązanie, możesz liczyć na osiągnięcie realnych korzyści. Przede wszystkim chodzi o ekonomię i możliwość redukcji kosztów za energię. W świetle dynamicznie rosnących opłat za prąd, fotowoltaika jeszcze bardziej zyskuje na znacznie. Ponadto, nie da się nie dostrzec aspektu ekologicznego i ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko. W przypadku instalacji fotowoltaicznych dla biznesu znaczenie ma to także w kontekście budowania pozytywnego wizerunku marki. W końcu fotowoltaika to także efektywność i wyższy zwrot z inwestycji niż w przypadku zakupu nieruchomości.

Jak sfinansować zakup instalacji fotowoltaicznej?

Kwestia niemałych kosztów instalacji fotowoltaicznej nie jest oczywiście bez znaczenia. Nie dziwią więc wątpliwości, które pojawiają się u potencjalnych inwestorów po zamknięciu w grudniu 2020 roku programu „Mój Prąd”. Warto jednak pamiętać, że zarówno w przypadku klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw dalej istnieje możliwość skorzystania z innych źródeł finansowania. „Mój Prąd” to tylko jedna z form pozyskania takich środków. Fotowoltaika w Warszawie może na przykład zostać sfinansowana po części z budżetu miasta, ponieważ stołeczne władze cały czas realizują program wsparcia takich inwestycji. Ponadto, niemałe możliwości daje ulga termomodernizacyjna (którą można łączyć np. z dofinansowaniem z budżetu M.St.Warszawy) oraz ulga inwestycyjna. Warto także pamiętać o możliwościach oferowanych przez firmy zajmujące się fotowoltaika. Klienci mogą liczyć nie tylko na atrakcyjne rabaty, lecz także na specjalne pożyczki, atrakcyjny system zakupu ratalnego. W tym kontekście zakup fotowoltaika zarówno dla klienta indywidualnego, jak i biznesowego jawi się nie tylko jako osiągalny, ale i bardzo atrakcyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.