Menu

Menu

Drukarnia etykiet jako kluczowy element w procesie powstawania produktu

Etykieta produktu może pomóc w trakcie podejmowania decyzji zakupowej albo bardzo mu zaszkodzić. W dzisiejszych czasach dużo więcej uwagi zwraca się nie tylko na jakość i skład samego towaru, ale i także na samą etykietę i jej estetykę. Przykładowo widząc na półce butelkę piwa danej marki po raz pierwszy nie możemy jej otworzyć i spróbować, a dopiero potem podjąć decyzję o jej zakupie. Co więc może stanowić kartę przetargową w tym wypadku? Właśnie naklejka znajdująca się na produkcie. Nikt nie zwróci uwagi na taką, która się nie wyróżnia, nie przyciąga wzroku konsumenta. Tym bardziej odrzucone zostaną te, które są zniszczone czy wyblaknięte, ponieważ dostęp do informacji o produkcie jest utrudniony. Jak więc temu zapobiec? Wybierając odpowiednią drukarnię etykiet.

drukarnia etykiet

Postaw na jakość

Firma EtyFol należąca do IBCS Poland specjalizuje się w doborze odpowiednich etykiet oraz sposobów znakowania produktów. Posiada zespół doświadczonych specjalistów, którzy gwarantują wysoką jakość produkcji, a także usług związanych z drukowaniem etykiet. Dbałość o detale i skupienie szczególnej uwagi na kliencie to coś, co wyróżnia ich na tle konkurencji. Firma mówi jasno o tym, jak ważna w odpowiednim oznakowaniu jest estetyka oraz dopasowanie do wymogów marki/klienta, przepisów prawa na ten temat oraz logistycznych norm. Drukarnia etykiet EtyFol podkreśla, że podczas współpracy zawsze stara się znaleźć odpowiedni balans między ceną, a jakością użytych materiałów. Jest to szczególnie ważne w branżach, które wymagają etykiet o większej trwałości i jakości samego surowca, ale i wydruku.

W swojej ofercie firma posiada szeroki wybór etykiet, które w zależności od rodzaju można zastosować w wielu branżach. Jedne z nich to etykiety samoprzylepne dzielące się z kolei na papierowe i foliowe. Tam, gdzie duża wytrzymałość i odporność na warunki zewnętrzne nie są istotne można zastosować pierwsze z nich. Natomiast etykiety foliowe świetnie sprawdzą się w przeciwnej sytuacji – są znacznie bardziej trwałe, a ich żywotność może osiągać nawet 12 lat. Inny rodzaj w drukarni etykiet EtyFol stanowią etykiety termiczne i termotransferowe. Jeśli zależy nam na trwałości naklejek warto wybrać drugą opcję, która poza wytrzymałością ma też stosunkowo niewysoką cenę. Dzięki wykorzystywaniu wysokiej technologii identyfikacji w ofercie firmy znaleźć można także etykiety z kodem kreskowym i RFID. Pierwszy rodzaj odnosi się do znanych powszechnie kodów kreskowych, które potrzebują kontaktu nalepki z czytnikiem. Są mniej trwałe i bardziej podatne na czynniki zewnętrzne. Z kolei etykiety bazujące na technologii RFID nie wymagają bezpośredniej komunikacji z urządzeniem odczytującym znacznik. Wszystkie informacje są szyfrowane w mikrochipie, do których dostęp może być możliwy jedynie przez znajomość hasła. Warto zwrócić tutaj uwagę na fakt, iż dzięki zastosowaniu RFID możliwe jest rozpoznanie oznaczeń wielu produktów jednocześnie, co ma z pewnością pozytywny wpływ na automatyzację wielu procesów w różnych branżach.

drukarnia etykiet

Przy wyborze odpowiedniej drukarni etykiet zawsze warto zwrócić szczególną uwagę na jakość pracy oraz opinię wśród klientów. Firma EtyFol może się poszczycić nienaganną opinią oraz współpraą z największymi przedsiębiorstwami m.in. z branży handlowej czy motoryzacyjnej. Do ich grona należy, np. Auchan Polska, Raben czy PKP Intercity.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.