Menu

Menu

Dlaczego warto kupić komputer poleasingowy?

Poleasingowy komputer warto kupić nie tylko ze względu na jego niską cenę, ale również z powodu dobrej jakości i parametrów. Urządzenie takie jest używane, jednak jego podzespoły są dużo lepsze niż te montowane w sprzętach produkowanych na rynek konsumencki. Dzięki temu nawet po okresie leasingu sprzęt może służyć kolejnemu użytkownikowi bezawaryjnie przez wiele lat.

Leasing to forma umowy, która umożliwia właścicielowi firmy lub korporacji korzystanie z dużej ilości komputerów potrzebnych pracownikom do pracy za comiesięczną opłatą. Leasing jest ustalany na określony czas, np. dwa lub trzy lata. Po tym okresie firma może wykupić leasingowane komputery lub zwrócić je i wziąć w leasing nowy sprzęt. Najczęściej korporacje decydują się na nową umowę leasingu, co sprawia, że leasingowane  urządzenia trafiają do sprzedaży jako towar poleasingowy.

komputer poleasingowy

Komputery poleasingowe – dobra jakość za niską cenę

Komputery poleasingowe, pomimo tego, że były używane, są dużo lepsze jakościowo niż sprzęt produkowany na rynek konsumencki i sprzedawany w sklepach za niewygórowaną cenę. Wybierając komputer za 1500 zł z półki sklepowej, otrzymamy urządzenie o najniższych parametrach, małej pamięci RAM i niskiej wydajności procesora. Natomiast wybierając komputer poleasingowy, zyskujemy sprzęt klasy biznes, który ma dużą pamięć RAM (np. 8 GB), szybki procesor (np. Intel Core i5) oraz szybki dysk SSD. Za nowy sprzęt o takich parametrach w sklepie zapłacimy niekiedy dwa razy więcej. Komputery poleasingowe to prawdziwa okazja zakupowa, a do tego często mają gwarancję sprzedawcy.

Komputery poleasingowe – jak wybrać?

Decydując się na komputer poleasingowy, powinniśmy się zastanowić, do czego potrzebujmy urządzenia i jakie parametry nas zadowolą. Do pracy zdalnej wystarczy proste urządzenie wyposażone w podstawowe programy. Gdy natomiast zamierzamy używać komputera do gier, wtedy trzeba zwrócić uwagę na pamięć RAM, kartę graficzną, ekran oraz procesor. Sprzęt poleasingowy pochodzi z firm, gdzie codziennie był użytkowany przez pracowników, to powoduje, że może mieć zadrapania lub rysy na obudowie. Jeśli jednak dla nas liczy się niska cena oraz dobra jakość klasy biznes i wydajne podzespoły, wtedy nie warto mieć oporów przy kupowaniu takiego sprzętu.

Komputery poleasingowe, dostępne w sprzedaży wtórnej pochodzą z firm, które inwestują w sprzęt markowy najwyższej jakości. Z tego powodu na rynku poleasingowym znajdziemy urządzenia znanych światowych producentów jak Dell, HP czy Lenovo. To także potwierdza wysoką jakość tego typu komputerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.