Menu
 • Menu

  Czym jest doradztwo kredytowe? Czy warto z niego korzystać?

  Okazuje się, że znaleźć odpowiedni kredyt jest dosyć ciężką sprawą. Bowiem podmiotów finansowych, które na polskim rynku oferuję kredyty jest naprawdę sporo. Mamy na myśli zarówno klasyczne banki, jak i także instytucje pozabankowe, które nas kuszą niezwykle atrakcyjnymi ofertami. Jak się można w tym wszystkim odnaleźć? Co zrobić gdy nie mamy doświadczenia w finansach oraz wykształcenia związanego z finansami? Na całe szczęście możemy skorzystać z usługi doradcy kredytowego.

  doradztwo kredytowe

  Kim jest oraz czym dokładnie się zajmuje doradca kredytowy?

  Doradca kredytowy jest osobą, która posiada na pewno odpowiednią wiedzę, jak i także odpowiednie doświadczenie, dzięki którym udaje się uzyskać wszelkie informacje na temat nie tylko kredytów, ale także zasad ich udzielania, warunków, które należy spełnić, jak i także prawa z zakresu kredytów oraz bankowości. Jest to nam znane, ale mamy wątpliwości co do pewności, czy taka osoba ma rzeczywiście odpowiednie kwalifikacje, które pomogą nam przy wyborze kredytu? W 2017 roku weszła w życie ustawa, która reguluje zawód finansowego doradcy.

  I tak, aby obecnie można było udzielać takowych porad, trzeba otrzymać specjalne zezwolenie od KNF, a więc Komisji Nadzoru Finansowego oraz osoba taka zarejestrowana musi być w rejestrze doradców czy też opłacać składkę ustaloną.

  Doradztwo kredytowe internetowe

  W dobie dwudziestego pierwszego wieku korzystać możemy z coraz to większej ilości licznych udogodnień. Jednym z takich udogodnień jest usługa doradztwa kredytowego w sieci. Metoda ta staje się w naszym kraju coraz to bardziej popularna z pobudek oczywistych. Po prostu korzystając z tego właśnie sposobu zyskujemy naprawdę sporo czasu.

  Więcej informacji: Sprawdź doradztwo kredytowe Warszawa, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o pracy i usługach doradców kredytowych.

  Metoda ta jest niezwykle wygodna oraz komfortowa, ponieważ odpowiednie pytania do konsultanta zadawać możemy z zacisza domu swojego. Przy wyborze kredytu odpowiedniego taka pomoc może się okazać naprawdę bezcenne, ponieważ porównanie wszystkich ofert, które się znajdują na rynku sprawić nam może naprawdę ogromny problem. Tutaj w sposób wygodny możemy rozwiązać wszelkie nas nurtujące pytania i to w bardzo szybki sposób.

  Ile kosztuje pomoc doradcy kredytowego?

  Oczywiste jest to, że doradca kredytowy, który nam proponuje usługi będzie oczekiwał także odpowiedniego wynagrodzenia. Zarobki takowego doradcy powiązane są najczęściej z prowizją od kredytu pobranego przez konsumenta. Poza tym dojść mogą jeszcze koszty dodatkowe, jeśli on zdoła przekonać klienta do usług dodatkowych, jak na przykład inwestycja czy też ubezpieczenie. Warto w takiej sytuacji zawsze się zastanowić czy tego rodzaju zabezpieczeń kredytu w ogóle potrzebujemy. Każdy z nas ma inne wymagania.

  Czy o czymś jeszcze powinniśmy pamiętać? Na pewno powinniśmy zapytać kredytowego doradcy jakie od banków pobiera prowizje, z którymi współpracuje. Ciężko określić jednoznacznie ile będzie nas kosztowało takie doradztwo. Jest to takie trudne, ponieważ jest to powiązane z naprawdę wieloma czynnikami. Jednak warto podkreślić, że z reguły pierwsze spotkanie jest oczywiście darmowe całkowicie. Jeśli chodzi zaś o prowizje doradców, to często się zaczynają one w wysokości około czterech procent całego kredytu.

  To zatem warto czy nie warto korzystać z usług doradcy finansowego?

  Doradztwo kredytowe na pewno można polecić wszystkim osobom, których wiedza dotycząca danych produktów bankowych jest naprawdę niska. Poza tym doradcy najlepiej znają ofertę aktualnych banków czy też podmiotów finansowych. W związku z powyższym mamy dostęp do danych najaktualniejszych jeśli chodzi o samą ofertę.

  Jeśli się nie czujemy pewnie w kwestiach finansowych instrumentów, to naprawdę warto skorzystać z tego rodzaju doradztwa. Kredyty zaciągamy na długie lata. W związku z tym powinno nam zależeć, aby koszty kredytowania mogły być możliwie najniższe. Naprawdę różnice pomiędzy odsetkami oraz dodatkowymi prowizjami są ogromne. Będziemy w lekkim szoku jeśli zobaczymy porównanie pomiędzy kilkoma skrajnymi bankami.

  Jedna odpowiedź do “Czym jest doradztwo kredytowe? Czy warto z niego korzystać?”

  1. strefa pisze:

   Warto jeśli doradca jest niezależny i nie związany z żadną instytucją finansową!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.