Menu
 • Menu

  Czy warto korzystać z pożyczek online?

  W obecnych czasach trudno jest znaleźć osobę, która nigdy nie była zadłużona. Czasami jest to jedyne wyjście z trudnej sytuacji. Do wyboru mamy wówczas jedną z dwóch opcji: kredyt w banku lub pożyczkę w firmie pozabankowej. Przed wyborem warto dowiedzieć czym właściwie różni się jedno od drugiego.

  Kredytu bankowego może udzielić nam wyłącznie bank, z którym zawieramy umowę. Co ważne, kredyt bankowy możemy otrzymać jedynie w formie przelewu. Natomiast pożyczka pozabankowa to wypłata gotówki do ręki, za pomocą czeku GIRO lub przelewem na konto. Dodatkowo, możemy ją zaciągnąć na dowolny cel. Takie rozwiązanie wydaje się więc być bardzo wygodne — tym bardziej, że większość firm udziela takiej pożyczki przez internet. Czy warto skorzystać z tego typu finansowego wsparcia?

  pożyczki online

  Szybko, wygodnie i bezpiecznie

  Pożyczki online to wygodne rozwiązanie dla osób, które potrzebują pieniędzy tu i teraz. Wchodząc na stronę internetową firmy pożyczkowej możemy wybrać pożyczkę dopasowaną idealnie do naszych potrzeb. Określamy kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty, a korzystając z usług niektórych firm pożyczkowych możemy również wybrać formę, w jakiej chcemy, by pożyczka została nam wypłacona — w postaci czeku Giro lub przelewu bankowego. Poniżej zazwyczaj wyświetlają się wartości kwoty prowizji, odsetek i całkowitej kwoty do spłaty. Mamy wówczas pełną wiedzę na temat tego ile kosztuje nas ta pożyczka i kiedy musimy ją spłacić, aby nie zostały naliczone odsetki za opóźnienie. Wszystko przebiega szybko i sprawnie. Ponadto, formalności nie są skomplikowane — podajemy nasze dane osobowe oraz oświadczenie o źródle i wysokości dochodu. Co istotne, firma zapewnia bezpieczeństwo transakcji oraz wypłatę pieniędzy w korzystnym terminie.

  Każdy ma jakieś wady, ale…

  Oczywiście to rozwiązanie ma też swoje wady. Biorąc pożyczkę online musimy przede wszystkim pamiętać o jej terminowej spłacie, aby nie płacić dodatkowych odsetek za opóźnienie — jednak ten problem dotyczy każdej pożyczki czy kredytu zaciągniętego w banku. Trzeba zatem liczyć się z kosztami np. z opłatą za wydłużenie terminu spłaty, jeżeli uchylamy się ze zwrotem pieniędzy na czas. Jeśli jednak dochowujemy wszystkich terminów, to problem ten nie będzie nas dotyczył. Kiedy bierzemy małą pożyczkę, nie musimy dopełniać skomplikowanych formalności, natomiast jeśli pożyczka opiewa na wyższą kwotę, wówczas musimy liczyć się z tym, że będzie nam potrzebne jakieś dodatkowe zabezpieczenie.

  Podsumowując bilans zalet i wad pożyczki online zaciągniętej w instytucji pożyczkowej należy z całą pewnością przyznać, że jest to metoda godna zaufania. Oczywiście, należy rozsądnie korzystać z tego typu rozwiązań. Korzystajmy tylko ze sprawdzonych i wiarygodnych firm pożyczkowych oraz pamiętajmy, że na odstąpienie od tej umowy mamy aż 14 dni. Pożyczka online to rozwiązanie szybkie i wygodne, a zarazem bezpieczne, więc warto z niej skorzystać.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.