Menu
 • Menu

  Co warto wiedzieć o legalizacji pobytu w Polsce?

  Polska stała się krajem, w którym obcokrajowcy coraz chętniej podejmują pracę. Wiąże się to z różnymi formalnościami, które muszą zostać spełnione, by cudzoziemiec mógł zgodnie z obowiązującymi przepisami pracować w Polsce. Najważniejszą z nich jest legalny pobyt. Co warto wiedzieć o legalizacji pobytu cudzoziemca na terytorium RP? Kto powinien zalegalizować swój pobyt? Oto odpowiedzi na najważniejsze pytania.

  legalizacja pobytu w Polsce

  Kto potrzebuje legalizować swój pobyt w Polsce?

  Wszyscy cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii muszą zalegalizować swój pobyt w Polsce. Wiąże się to z wizytą w urzędach oraz skompletowaniem i wypełnieniem właściwych dokumentów. Procedury bywają czasochłonne, ale po ich przebrnięciu można cieszyć się pobytem, a następnie legalnym zatrudnieniem na terytorium Polski.

  Jak zalegalizować pobyt?

  Od czego zacząć legalizację pobytu cudzoziemca w Polsce? Pierwszy krok to uzyskanie zezwolenia na pobyt na terytorium RP. W celu jego uzyskania należy złożyć we właściwym urzędzie wojewódzkim wniosek o udzielenie pozwolenia na pobyt czasowy, załącznik nr 1 wypełniony przez pracodawcę, 4 fotografię o odpowiednich wymiarach, dokument podróży oraz potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej. Złożenie kompletu powyższych dokumentów to początek wszczęcia przez urząd procedury, która ma na celu legalizację pobytu.

  Kto może skontrolować legalność pobytu?

  Dlaczego legalizacja pobytu przez cudzoziemca jest ważna? Wiele służb może skontrolować, czy obcokrajowiec przebywa na terytorium Polski legalnie. Brak dokumentów, które potwierdzają, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem może skutkować przykrymi konsekwencjami zarówno dla obcokrajowca jak też dla pracodawcy. Kto może skontrolować legalność pobytu? Straż Graniczna, policja czy Państwowa Inspekcja Pracy. Warto więc dołożyć wszelkich starań i uniknąć niemiłych skutków prawnych i finansowych.

  Gdzie szukać pomocy?

  Przejrzałeś internet w poszukiwaniu niezbędnych informacji, skontaktowałeś się z właściwymi urzędami, a legalizacja pobytu cudzoziemców w Polsce, w dalszym ciągu jest dla Ciebie czarną magią? Skorzystaj z pomocy specjalistów. Poszukaj konsultantów ds. legalizacji pobytu. Konsultanci pomogą ci we wszystkich etapach legalizacji pobytu, zweryfikują dokumenty, po podpisaniu pełnomocnictwa będą mogli reprezentować twoje interesy w urzędach, pomogą także w przygotowaniu do kontroli przez służby. Nie jesteś biegły w przepisach i procedurach? Powierz swoją przyszłość profesjonalistom.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *