Menu
 • Menu

  Co podarować pracownikom na święta?

  Boże Narodzenie to czas rodzinnych spotkań, odpoczynku i prezentów. W tym okresie roku warto, aby pracodawcy zadbali o stworzenie świątecznej atmosfery również w pracy. W tym celu mogą sprawić podwładnym niespodziankę, np. w formie karty podarunkowej lub zorganizowania dla nich firmowej Wigilii.

  Co podarować pracownikom na święta

  Premie finansowe i karty podarunkowe dostosowane do potrzeb pracowników

  Okres okołoświąteczny to dobry moment na docenienie starań i wysiłków pracowników. Ustne pochwały to jednak nie wszystko – pracownicy z pewnością ucieszą się z nieco bardziej materialnego dowodu uznania. Sprawdzonym rozwiązaniem jest więc wypłacenie im premii świątecznej. To dobry sposób na podsumowanie pracy podwładnych i sprawienie im miłej niespodzianki.

  Ciekawym prezentem z okazji świąt Bożego Narodzenia mogą być także karty podarunkowe, których wartość finansową określa sam pracodawca. Warto zwrócić uwagę na te dostarczane przez firmę Edenred – są bardzo uniwersalne i elastyczne. Pracownicy mają szansę, aby wykorzystać dostępne na nich środki wedle indywidualnych preferencji zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Za pośrednictwem takiej karty mogą więc kupić dowolny produkt dostosowany do  ich potrzeb, co znacząco zwiększa ich komfort i zadowolenie z prezentu. Co ważne, dostępne są także karty podarunkowe dla dzieci pracowników. Oprócz środków finansowych umożliwiają dostęp do wielu atrakcyjnych zniżek i programów rabatowych, co zwiększa ich realną wartość.

  Kosze upominkowe i firmowe gadżety

  Miłą niespodzianką dla pracowników jest też wręczenie im świątecznych koszy upominkowych. Wewnątrz nich mogą znajdować się różnego typu artykuły – zarówno spożywcze, jak i niespożywcze. Najczęściej są to jednak kawa, herbata i słodycze lub upominki związane z Bożym Narodzeniem, np. dekoracje świąteczne. Należy pamiętać, aby zadbać o ładny wygląd takiego prezentu – kosze lub pudełka powinny być odpowiednio ozdobione.

  Innym pomysłem na upominki dla pracowników jest przygotowanie dla nich gadżetów firmowych. Zamiast wręczać im zwykłe długopisy czy notatniki, warto jednak pokusić się o nieco bardziej wartościowe prezenty. Dobrym rozwiązaniem są, np. ozdobne kalendarze, kubki czy pendrive’y z logiem firmy.

  Świąteczna impreza zorganizowana przez firmę

  Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia można też zorganizować firmową Wigilię, np. w przytulnej restauracji nieopodal miejsca pracy. Podwładni docenią ten gest, ponieważ dzięki temu będą mogli poczuć, że pracodawcy zależy na zespole. Wspólne świętowanie jest bowiem doskonałym sposobem na integrację. Pracownicy w nieformalnych sytuacjach są o wiele bardziej otwarci i chętniej nawiązują ze sobą kontakty, co pozwala im na lepsze poznanie się na gruncie towarzyskim.

  Korzyści takiego rozwiązania nie kończą się jednak na spędzeniu jednego, miłego popołudnia czy wieczoru. Tego typu wyjścia integracyjne mogą mieć skutki długofalowe, ponieważ pozytywnie wpływają na ogólne relacje między pracownikami, co przekłada się na poprawę atmosfery w całej firmie.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *