Menu
 • Menu

  Co myślisz o mieszkaniu na parterze? Sprawdź jego wady i zalety

  Dobrze ulokowane pieniądze mogą być gwarantem bezpiecznej przyszłości i spokojnego ducha. Zakup domu lub mieszkania jest jedną z najlepszych inwestycji, jakiej można aktualnie dokonać. Szeroki rynek nieruchomości oferuje szereg możliwości dla kupującego. Niezależnie od tego jakie przeznaczenie ma mieć przyszły lokal, wiele ofert rynku pierwotnego lub wtórnego, z pewnością pozwoli na wybór idealnej dla nas opcji.

  Rok 2019 w branży nieruchomości zakończył się wzrostem jeśli chodzi o liczbę lokali oddanych do użytku jak i również wzrost ten odnotowano w odniesieniu do cen nieruchomości. Statystyki te mogą sugerować stabilność sektora i zachęcać do podjęcia decyzji o zakupie mieszkań.

  mieszkania na parterze

  Rynek nieruchomości – pierwotny czy wtórny?

  Decyzja o tym czy zakupić nieruchomość z rynku pierwotnego czy wtórnego, najczęściej dyktowana jest budżetem jakim dysponujemy. Rynek pierwotny oferuje nam lokal, w którym będziemy pierwszymi lokatorami, co najpewniej jest największym plusem. Mieszkanie, które niedawno zostało oddane do użytku, emanuje niezwykłą czystością i nowością, co stwarza bardzo komfortowe warunki.

  Na rynek pierwotny dostarczane są mieszkania i domy budowane przez deweloperów. Nieruchomości te, obok faktu bycia pierwszym nabywcą, cechuje również gwarancja wykonania. To znaczy, że początkowo wszystkie defekty zaistniałe w lokalu, muszą być poprawione przez dewelopera.

  Zakup mieszkania nie oznacza już ciasnego kąta w wielkiej płycie. Mieszkania, które można nabyć na rynku pierwotnym, często przynależą do nowoczesnych osiedli. Osiedla te są strzeżone – posiadają monitoring i całodobową ochronę.  Na ich terenie, często występują już sklepy i inne usługi, co niewątpliwie jest ogromnym ułatwieniem w życiu codziennym. Dlatego też, dla osób, które poszukują nowoczesności, a może nawet odrobiny luksusu, już nie tylko zakup domu gwarantuje te materie. Biorąc pod uwagę zbiór czynników, lokale dostępne do zakupu na rynku pierwotnym – mieszkania, apartamenty czy domy, wszystkie są pożądane i atrakcyjne.

  Przykładem powstawania wielu imponujących nowych osiedli, jest miasto Wrocław. Wrocław na całej swojej rozpiętości oferuje mnogość świetnych ofert od deweloperów. Przekonaj się i sprawdź rynek pierwotny Wrocław na stronie Obido.pl.

  Rynek wtórny pomimo oferowania użytkowanych już wcześniej nieruchomości, również niesie ze sobą wiele korzyści. Jeśli potrzebujemy mieszkania „na już”, często wybór lokalu z rynku wtórnego, dzięki temu, że jest on umeblowany i wyposażony we wszystkie niezbędny sprzęty, może zapewnić nam możliwość wprowadzenia się od zaraz. Minusem jest fakt, że wystrój mieszkania nie będzie zaaranżowany przez nas, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby na nowo je wyremontować i dokonać własnej metamorfozy.

  W przypadku rynku wtórnego, aby mieć pewność dobrego wyboru, należy jednak głębiej przenalizować historię interesującej nas nieruchomości. Warto tutaj przyjrzeć się między innymi instalacji elektrycznej czy hydraulicznej. Ważne jest to, aby mieszkanie było w pełni bezpiecznie i nie posiadało wad i usterek, które wiązałyby się z dużym nakładem finansowym.

  Jeśli zdecydowałeś już, na którym rynku będziesz szukał nieruchomości, warto także przemyśleć kwestię poziomu, na którym będzie zlokalizowane twoje przyszłe mieszkanie.

  Zalety i wady mieszkania na parterze

  Mieszkanie znajdujące się na zerowym poziomie, czyli na parterze, ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Którzy z nich mają rację?

  Deweloperzy budując nowoczesne osiedla, bardzo często dodatkowo zapewniają już zielone strefy odpoczynku. Mieszkania znajdujące się na parterze pochodzące z rynku pierwotnego, często posiadają własne ogródki, co niezaprzeczalnie jest największą zaletą.

  Na pewno niejednokrotnie po wyjściu z domu zdarzyło ci się przypomnieć o nie zabraniu ważnej rzeczy. Mieszkanie usytuowane na parterze zapewnia również komfort szybkiego przemieszczania się na drodze dom – samochód, co jest sporą oszczędnością czasu.

  Mocną stroną mieszkania na parterze na nowych osiedlach, jest również bezpieczeństwo. Stały nadzór i ochrona gwarantują spokój i brak zamartwiania się o włamania.

  Przeprowadzanie remontu i brak problemów z windą, również działają na korzyść parterowych mieszkań.

  W starych budownictwach, mieszkania na najniższym poziomie mogą determinować niższą cenę, ze względu na brak ochrony mienia.

  Natomiast jeśli chodzi o wady, zdecydowanie więcej znajdziemy ich na rynku wtórnym, ponieważ nieruchomości, które możemy tutaj nabyć, częściej pochodzą z lokali w starszych blokach czy kamienicach. W tym przypadku możemy mieć do czynienia ze słabszą jakością materiałów użytych do wykonania budynków, za czym może iść chłód od podłogi, ze względu na niską izolację tej części.

  Mieszkanie na parterze często nie zapewnia przyjemnych widoków za oknem, a przy tym ogranicza poczucie prywatności i intymności.

  Hałas dobiegający z ulicy czy klatki schodowej będzie także bardziej słyszalny niż w mieszkaniach znajdujących się na wyższych piętrach.

  Biorąc pod uwagę szereg wad i zalet parterowych lokali, w nowoczesnych budownictwach dysproporcje pomiędzy wyborem parteru a wyższych kondygnacji, zdecydowanie już się zacierają.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *