Menu

Menu

Burmistrz Strykowa zaprasza inwestorów i turystów

Gmina Stryków położona jest w samym sercu Polski. Na jej terenie usytuowane jest skrzyżowanie dwóch najważniejszych autostrad w kraju: A1 (Gdańsk-Wiedeń) i A2 (Berlin-Moskwa). Węzeł komunikacyjny autostrad środkowoeuropejskich to wiodący atut gminy, będący bodźcem do dynamicznego rozwoju terenów inwestycyjnych.

Skrzyżowanie autostrad w połączeniu z przebiegającą przez gminę linią kolejową Łódź-Łowicz (wraz z bocznicą towarową), a także bliskością międzynarodowych portów lotniczych w Łodzi (25 km) i w Warszawie (110 km), czyni Stryków miejscem znakomicie skomunikowanym z całym światem.

Stryków

Doskonałe położenie logistyczne gminy spowodowało, że już na ponad 400 ha ulokowali się tu krajowi i światowi liderzy ze Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii, Holandii, USA i Francji. Mając na względzie rosnące zainteresowanie inwestorów, w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczono ponad 1000 ha pod tereny inwestycyjne, które w większości posiadają dostęp do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej i gazowej.

Na terenie gminy działają 4 parki przemysłowe: Segro Logistics Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Business Park Stryków, Prologis Park Stryków, a 2 kolejne – Mountpark Stryków oraz MPL Stryków – wkrótce uruchomią działalność. Swoje inwestycje posadowiły tu firmy z branży logistycznej, kurierskiej, motoryzacyjnej, budowlanej, farmaceutycznej, spożywczej i innowacyjnych technologii i wiele innych. Część z nich działa w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Inwestor, który podejmie decyzję  o lokalizacji biznesu w Strykowie, może być pewien, że znajdzie tu profesjonalną obsługę oraz przychylny klimat i przestrzeń do rozwoju. Uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego, stworzenie stanowiska do obsługi inwestora oraz profesjonalne działania promocyjne na arenie krajowej i międzynarodowej przyczyniły się do zbudowania wśród inwestorów pozytywnego wizerunku gminy.

Stryków

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu znajdą w Gminie Stryków bogatą ofertę imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim. We wrześniu zachęcamy do udziału w znakomicie zorganizowanym przez pasjonatów i znanym już w całej Polsce wydarzeniu – Triathlon Stryków, podczas którego zawodnicy rywalizują na dwóch dystansach: 1/4 IM i 1/8 IM. Entuzjastów motoryzacji w ekstremalnym wydaniu przyciągnie jedyny w województwie tor motokrosowy, na którym co roku rozgrywana jest runda Motocrossowych Mistrzostw Polski oraz dwa razy do roku Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego         w Cross Country. Działa tutaj również jedyny w centralnej Polsce Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź, na którym kierowcy w ekstremalnych warunkach mogą sprawdzić swoje umiejętności, a miłośnicy dużych prędkości i adrenaliny – bezpiecznie oddawać się swojej pasji.

Miłośnicy rekreacji i turystyki konnej mają do dyspozycji ośrodki jeździeckie wzdłuż Łódzkiego Szlaku Konnego. Do aktywnego wypoczynku w centrum Strykowa zachęcają boiska sportowe Orlik, kompleks sportowo-rekreacyjny nad zalewem z placami zabaw, skateparkiem, wypożyczalnią sprzętu wodnego, ścieżką pieszo-rowerową i urządzeniami fitness. Amatorzy spędzania czasu na łonie natury docenią uroki Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.