Menu

Menu

Biznes w internecie – ceny rynkowe stron WWW i sklepów internetowych

Ile kosztuje prowadzenie biznesu w internecie? Pewnie spodziewasz się, że nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. W rzeczywistości koszty mogą wahać się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od platformy i wymagań.

Jednak jaka cena jest najbardziej adekwatna? Kiedy spodziewać się niskiej jakości, a kiedy uciekać od zawyżonych kosztów?

Platformy e-commerce – cena sklepów internetowych

W zależności od tego, jak prosta jest platforma do handlu elektronicznego i jakie mogą być koszty licencji, ceny sklepu internetowego nadal będą się znacznie różnić nawet przy podobnych lub wręcz identycznych funkcjach.

Najniższy koszt, jeśli nie potrzebujesz żadnej pomocy z zewnątrz, może zamknąć się już w około 100 zł miesięcznie. A w niektórych przypadkach będzie to nawet darmowe. Jednak czego możesz się spodziewać po takiej cenie? Szczerze powiedziawszy… niczego, jeśli sam o wszystko nie zadbasz.

Jeśli jesteś w stanie skonfigurować sklep internetowy, zintegrować go z innymi systemami, dbać o ciągłe aktualizacje, dobrać odpowiednie grafiki, dostosować szablony na urządzenia mobile, a także wykonać tysiąc innych czynności, to być może jest to rozwiązanie dla Ciebie. Jednak czy znajdziesz w tym czas na faktyczną sprzedaż?

Racjonalnie więc patrząc ultra tanio może mieć tylko ten, kto sam skonstruuje i zajmie się swoim sklepem od A do Z, ale chyba nie o to w tym chodzi. A co z ofertami firm zewnętrznych, które proponują założenie i prowadzenie sklepu za 500, 1000, a nawet i 2000 zł? Brzmi pięknie, a jak wiadomo, zbyt idealnym okazjom lepiej dokładnie się przyjrzeć. Stworzenie funkcjonującego sklepu w tych kosztach wydaje się absurdalnie nieopłacalne dla wykonawcy. Ilość poświęconego czasu i środków zdecydowanie przekracza powyższe budżety, dlatego po takich projektach można się spodziewać tego, że nie będą zbyt udane.

Jaka więc normalna, rynkowa cena sklepów internetowych? Oscyluje ona w graniach 7000 zł. Przy takiej kwocie możesz spodziewać się:

 • pomocy doradcy biznesowego,
 • analizy marketingowej,
 • autorskiego projektu,
 • ciągłego kontaktu z wykonawcą,
 • przetestowania sklepu przed wdrożeniem,
 • zintegrowania go z innymi systemami,
 • możliwości rozbudowania o kolejne podstrony,
 • treści opartej o pozycjonowanie,
 • wsparcia technicznego i merytorycznego,
 • dodatkowych narzędzi promujących sprzedaż.

Czy za WWW nadal się płaci – ceny stron internetowych

Założenie strony internetowej w dzisiejszych czasach to niezwykle łatwa czynność, którą może zrobić każdy. I choć sporo osób ma takie podejście, to jednak ma ono niewiele wspólnego z prawdą. Oczywiście, jeśli chcesz prowadzić rekreacyjnie bloga, a w adresie mieć własne nazwisko, to podstawowy szablon, darmowy hosting i brak aktualizacji mogą Ci w zupełności wystarczyć. Jeśli jednak planujesz, by strona WWW miała cokolwiek wspólnego z biznesem, to warto sięgnąć po pomoc fachowców.

Szukając firm wykonawczych specjalizujących się w tworzeniu stron internetowych można przecierać oczy ze zdumienia – rozpiętość cenowa jest ogromna, a niektóre oferty są zupełnie oderwane od rzeczywistości. Jeśli widzisz podejrzanie niską cenę – uciekaj. Zapewne dostaniesz coś gorszego, niż mógłbyś stworzyć sam i to nawet bez jakiejkolwiek wiedzy nt. HTML. Z kolei jeśli koszt przekracza 5-6 tys. zł za samo postawienie strony, to niech zapali Ci się czerwona lampka.

Cena rynkowa stworzenia strony internetowej to ok. 3500 zł. Za taką kwotę powinieneś otrzymać w pełni funkcjonalną, autorską i zapełnioną treścią stronę, którą w przyszłości będziesz mógł modyfikować wedle własnego uznania.

Autor: Łukasz Stachurski

 

5 odpowiedzi na “Biznes w internecie – ceny rynkowe stron WWW i sklepów internetowych”

 1. Adwave - marketing internetowy pisze:

  Każda strona i sklep internetowy to temat indywidualny 🙂

 2. Krzysztof Ziółkowski pisze:

  Poda kwota oraz podany zakres czego można się spodziewać po niej chyba jest mooocno niedoszacowana. Analiza marketingowa co najwyżej może tyle kosztować, doradztwo w kwestii optymalizacji witryny oraz treści na niej już trochę mniej a już z całą pewnością w tej kwocie nikt ale to NIKT nie zaoferuje „autorskiego projektu” w połączeniu z „ciągłym kontaktem” oraz beta testami przed wprowadzeniem sklepu do użytku. Nie wiem skąd autor czerpał cennik ale z całą pewnością nie od firm które oferują solidny produkt wsparty solidną pracą. Takie artykuły wzbudzają niestety „płonne nadzieje” u coraz to kolejnych pokoleń ludzi którzy chcą zakładać sklep internetowy. Dla ciekawośti , koszty marketingu i promocji zaczynają już równać się z kosztami promocji/wynajmu sklepu tradycyjnego.

 3. Kamil pisze:

  Masakra wylew bzdur

 4. www pisze:

  To ile kosztowała ta strona? Slider i top strony na mobile to tragedia, a ruch mobilny pewnie ponad 50%. Problem polega na tym, że większość zleceniodawców nie potrafi odróżnić dobrej strony od kiepskiej i dostaje WordPressa z niedopracowaną skórką za 3500, a tak samo kiepską stronę można mieć za 500 😉 Nie wspominając o przemyślanej strukturze informacji , eksponowaniu korzyści dla klienta i przewag rynkowych. Słaba strona utrudnia działania marketingowe, a czasem nawet działa niekorzystnie na wizerunek firmy.

 5. Wiesiek Janek pisze:

  Autor nigdy nie postawił strony, co najwyżej blogaska na WordPress-ie. Poza tym artykuł w stylu „ile kosztuje samochód”. Stronę można postawić za darmo i to każdy. Ale na wysokim poziomie to są kwoty kilkunastu tysięcy co najmniej. O ile cms zwykle gratis to samo postawienie indywidualnego szablonu to kwoty bardzo duże w zależności od skomplikowania. Do tego optymalizacja sklepu, konsultacje SEO itp…
  Ale tak jak z samochodem, możne kupić za 3 tyś, a można kupić za kilkaset tysięcy i więcej. Zależy na co kogo stać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.