Menu
 • Menu

  Bankowość Pocztowa w Polsce ma już 100 lat

  Bankowość Pocztowa w Polsce ma już 100 lat. W lutym 1919 roku do życia powołana została instytucja wzorowana na już istniejących wówczas w Europie bankach pocztowych, mająca gwarantować powszechny dostęp do usług finansowych.  Dziś, sto lat później przedstawiciele Banku Pocztowego podkreślają, że wchodzimy w fazę dynamicznego rozwoju bankowości pocztowej w Polsce.

  Bankowość Pocztowa w Polsce ma już 100 lat

  W lutym 1919 roku, w celu zapewnienia wszystkim obywatelom równych szans w dostępie do podstawowych usług finansowych, Naczelnik Państwa Józef Piłsudski podpisał dekret o utworzeniu Pocztowej Kasy Oszczędnościowej. Instytucja wzorowana była na funkcjonujących wówczas w Europie bankach pocztowych, które już wtedy odgrywały istotną rolę systemową w Państwach.

  Bank Pocztowy generuje lepsze wyniki niż rok temu, wzrasta akcja kredytowa, a naszym klientom zaoferowaliśmy nowoczesną mobilną bankowość EnveloBank oraz nowe rozwiązania płatności mobilnych. Co ważne, wzrasta też sprzedaż w kanale Poczty Polskiej, czyli naszego naturalnego partnera, poprzez sieć liczącą 4,7 tys. placówek. Wykonana w ostatnim czasie praca oraz widoczna już poprawa wyników to dobry prognostyk w perspektywie długoterminowej jeśli chodzi o rozwój Banku Pocztowego w ciągu kilku najbliższych lat – mówi Robert Kuraszkiewicz, prezes Banku Pocztowego.

  Z okazji setnej rocznicy uruchomienia Pocztowej Kasy Oszczędnościowej zorganizowana została konferencja „100 lat Bankowości Pocztowej”, będąca okazją do dyskusji na temat roli bankowości pocztowej na krajowym rynku finansowym.

  – Historia i przykłady wielu krajów wskazują wyraźnie, że bankowość pocztowa może odgrywać istotną rolę w budowie nowoczesnego sektora usług finansowych. Korzyści z synergii instytucji pocztowej i finansowej są nie do przecenienia, a harmonijna współpraca krajowych spółek dla lepszego wykorzystania ich potencjału gospodarczego, z poczuciem i zrozumieniem nadrzędności interesu publicznego jest obecnie kluczowa – podkreśla Robert Kuraszkiewicz.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *