Menu
 • Menu

  Akcesoria okienne

  Akcesoria okienneOdpowiednie rozmieszczenie i dobór okien w mieszkaniu to wbrew pozorom niezwykle istotna kwestia. Jasne pomieszczenia poprawiają samopoczucie domowników, sprawiają, że mieszkanie zdaje się bardziej przestronne. By mieć pewność co do jakości okien, warto zadbać o dobrze dopasowane akcesoria okienne – na przykład okucia, a więc klamki, zawiasy czy zamki.

  Klamki okienne – jak wybrać odpowiednie?

  Przede wszystkim zdecyduj się na akcesoria, które będą pasowały do wystroju Twojego domu, na przykład pod względem kolorystycznym. Jeśli preferujesz wyposażenie mieszkania stylizowane na staroświeckie, zastanów się nad zakupem zdobionych, metalowych klamek, natomiast jeśli wolisz nowoczesny wystrój, wybierz proste, plastikowe klamki. Bogaty asortyment akcesoriów okiennych oferuje między innymi sklep winkhaus – na jego stronie internetowej, pod adresem http://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-okien/klamki-okienne odnaleźć można szeroką ofertę klamek okiennych. Mają przyjemny dla oka wygląd i, co najważniejsze, są wygodne w użyciu.

  Dobrze dobrane okucia okienne – gwarancja stabilności

  Wybierając okucia okienne, zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z którego zostały wykonane. Ważne, by był odporny na korozję i wytrzymały. Oczywiście musisz także dostosować je do wybranych przez siebie okien. To właśnie okucia, do których należą także klamki,  kontrolują i umożliwiają prawidłowe manipulowanie skrzydłem – a więc uchylanie, otwieranie, a także zamykanie. Ich dobór jest więc niezwykle istotny, ponieważ ma wpływ na właściwy ruch skrzydła okiennego. Okucia okienne powinny być wytrzymałe, by podczas wielokrotnego manipulowania skrzydłem przez domowników nie wytarły się, a ich działanie nie zostało zaburzone. To te elementy zapewniają oknu funkcjonalność – nawet najlepsze parametry okien będą bezużyteczne bez sprawnych okuć. Co ważne, okucia zapewniają też oknu szczelność, chronią przed włamaniem, zapewniając bezpieczeństwo domownikom.

  Rodzaje okuć okiennych

  Wybierając okucia okienne, można wziąć pod uwagę: rozwieralne, uchylne oraz rozwieralno – uchylne. Jak sugeruje nazwa, okucia rozwieralne umożliwiają otworzenie okna na całą jego szerokość, zaś uchylne – tylko jego uchylenie. Najpopularniejszą i nabardziej funkcjonalną opcją są okucia rozwieralno – uchylne. Pozwalają bowiem zarówno na szerokie otworzenie okna, jak i na jego uchylenie w zależności od chwilowej potrzeby domowników.

  Pełnia bezpieczeństwa w Twoim domu

  Specjalne kkucia okienne mogą zapewniać dodatkową ochronę przed włamaniem. Zawierają czopy i.S. oraz zaczepy antywyważeniowe. Można montować je w każdym narożniku okna lub po całym obwodzie, w zależności od woli klienta. Przydatne mogą okazać się także: wkładka antyrozwierceniowa umieszczona w okuciu lub klamka z kluczykiem.

  Okucia okienne – dodatkowe funkcje

  Poza zapewnianiem bezpieczeństwa, szczelności oraz mobilności skrzydła, okucia okienne mogą też mieć takie funcje jak: mikrowentylacja, stopniowanie uchyłu czy blokada błędnego obrotu klamki. Czyni to okucia jeszcze bardziej funkcjonalnymi i komfortowymi w obsłudze.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *