Menu

Menu

Akademia Rozwoju – szansa na karierę i realizację pasji dla wszystkich kobiet

Trwają zapisy do Akademii Rozwoju. To ogólnopolski program Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju dedykowany kobietom, które mimo trudniejszej sytuacji społecznej i zawodowej chcą być aktywne, rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności.

W warszawskim Centralnym Domu Technologii oficjalnie ogłoszono nabór do pierwszej edycji Akademii Rozwoju. Głównym partnerem projektu, którego celem jest podniesienie kompetencji oraz umiejętności zawodowych kobiet powyżej 18. roku życia, jest międzynarodowa organizacja charytatywna Google.org. Uczestniczki programu będą miały okazję skorzystać z bezpłatnych kursów i szkoleń internetowych. − W Akademii Rozwoju przygotowaliśmy 1200 miejsc dla uczestniczek z mniejszych miejscowości lub terenów wiejskich, z rodzin wielodzietnych, pozostających długo poza rynkiem pracy bądź uzyskujących niskie dochody, a także z orzeczoną niepełnosprawnością. Dzięki szkoleniom przeprowadzanym pod okiem profesjonalistów będą one mogły wziąć swój los we własne ręce – mówi Magdalena Grzankowska, prezes zarządu Fundacji PFR.

Akademia Rozwoju - inauguracja

spotkanie inauguracyjne Akademii Rozwoju

Oferta Akademii Rozwoju

Uczestniczki programu dowiedzą się np. jak zaplanować i założyć działalność gospodarczą z wykorzystaniem nowych technologii, jak stworzyć firmową stronę internetową, a także realizować swoje pomysły na projekty społeczne i biznesowe, stosując metodę myślenia projektowego (design thinking). Ponadto organizatorzy liczą na stworzenie w ramach Akademii Rozwoju zintegrowanej społeczności, sprzyjającej dzieleniu się pomysłami i uzyskaniu wsparcia. − Pandemia najmocniej uderzyła w kobiety, zarówno jeżeli chodzi o sytuację na rynku pracy, jak i potrzebę godzenia kariery zawodowej z dodatkowymi obowiązkami domowymi. Wyjątkowo boleśnie zmiany odczuły te z nich, które z różnych powodów już wcześniej doświadczały wykluczenia. Akademia Rozwoju to dla nich możliwość zdobycia samodzielności, ale i rozwoju osobistego. Satysfakcję przynieść może bowiem nie tylko posiadanie własnej firmy, lecz także zaangażowanie w wolontariat czy działalność społeczną − komentuje Dominika Wiśniewska, menadżerka do spraw partnerstw oraz społeczności w Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Nowe technologie wsparciem kariery i samorealizacji

Podczas spotkania  inauguracyjnego w Centralnym Domu Technologii jednym z poruszanych tematów był powszechny dostęp do internetu, który umożliwia stały kontakt ze światem bez wychodzenia z domu, a tym samym realizację pasji i marzeń bez ograniczeń. − Technologie stają się coraz powszechniejsze i prostsze, a sprawne korzystanie z nich leży obecnie w zasięgu każdego z nas. Dzięki temu globalne narzędzia mogą pomagać w rozwiazywaniu lokalnych wyzwań i problemów. Jeżeli masz w głowie plan na własny biznes, chcesz wykorzystać posiadane talenty i umiejętności, szukasz kontaktu z kobietami, które osiągnęły sukces i chcą się dzielić swoimi radami oraz doświadczeniami, to właśnie oferuje Akademia Rozwoju – zachęcała Magdalena Dziewguć, Country Manager Google Cloud Poland.

PFR, Akademia Rozwoju - inauguracja

Aby wziąć udział w Akademii Rozwoju, należy bezpłatnie zarejestrować się na stronie Fundacji PFR.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.