Menu

Menu

5 porad, jak prawidłowo wysłać paczkę do USA

Przesyłki do USA z założenia bywają wyzwaniem dla osób, które nie mają doświadczenia logistycznego w takim typie transportu. W porównaniu do wysyłek w Europie trzeba zwrócić uwagę na kwestie celne, specyfikę pogody, czas transportu i rodzaj frachtu, a także zróżnicowane przepisy dotyczące przesyłek w Stanach Zjednoczonych. Na co zwrócić szczególną uwagę planując zamówienie kuriera do USA?

Nadanie przesyłki do Stanów Zjednoczonych przez internet pod względem samego złożenia zamówienia nie różni się wiele od innych zleceń. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka detali, które usprawnią procedurę, a zarazem wpłyną na bezpieczeństwo przesyłki oraz szybkość jej doręczenia.

Przesyłki do USA

Sprawdź, czy przesyłka zawiera dozwolone produkty

Stany Zjednoczone to jeden z tych krajów, gdzie szczególnie drobiazgowo – a zarazem restrykcyjnie – podchodzi się do kwestii zawartości przesyłki. Warto więc przed zleceniem upewnić się, że paczka może zawierać towar, który wysyłany jest do odbiorcy za oceanem. To nie tylko kwestia standardowych ograniczeń – wysyłki narkotyków, alkoholu czy papierosów. Wysyłając prywatną przesyłkę do USA nie można uwzględnić również m.in. biżuterii czy perfum oraz lekarstw.

Upewnij się, że znasz zasady podatków i ceł

Dziesiątki przesyłek wysyłanych w Europie mogą doprowadzić do rutyny – łatwo zapomnieć o tym, że paczki przekazywane poza Stary Kontynent podlegać będą diametralnie innym regulacjom. Warto więc sprawdzić, jakie są podatki, cła i inne opłaty dotyczące przesyłek do USA. Dotyczy to również ewentualnych dodatkowych dokumentów niezbędnych do formalizacji takiego zlecenia. Przesyłka z USA do Polski poddawana jest odprawie celnej przy czym, jeśli wartość deklarowana przedmiotu wewnątrz paczki jest mniejsza niż 1 tys. euro i nie ma on charakteru handlowego, zostanie odprawiona wg zasad zbiorczych.

Zapakuj towar odpowiednio do pogody

Planujesz wysyłkę, która zawiera nietypowy towar – np. w kontekście warunków pogodowych? Zwróć uwagę na to, że Stany Zjednoczone to bardzo zróżnicowany klimat. Lokalizacja lokalizacji nierówna – z jednej strony mogą to być warunki gorącej Nevady jak i zimnej Minnesoty. W sytuacji, gdy przesyłka do USA będzie musiała zachować odporność na różne warunki jak i sporo magazynów i sortowni, powinna zostać solidnie zapakowana. To istotne również w kontekście zabezpieczenia wnętrza przesyłki; powinna ona zostać zabezpieczona gąbką lub pianką, która zamortyzuje ją podczas transportu międzykontynentalnego.

Uzbrój się w cierpliwość

Przesyłki kurierskie do USA nie są już czymś tak odległym, jak przed kilkunastoma laty, ale nadal trzeba liczyć się z tym, że doręczenie do odbiorcy zajmie nieco czasu. Wpływ na to będzie miała np. lokalizacja osoby uprawnionej do podjęcia przesyłki. Jeśli to duże miasto, w którym nastąpiło sortowanie przesyłek – można spodziewać się relatywnie szybkiego doręczenia. Jeśli jednak odbiorca czeka w leśnej głuszy daleko od centrów logistycznych, dostawa przesyłki kurierskiej zajmie zdecydowanie więcej czasu. Firmy kurierskie szacują, że czas doręczenia paczki z Polski do Stanów Zjednoczonych to ok. 3-10 dni.

Wybierz taniego kuriera do Stanów Zjednoczonych

Nadanie przesyłki do USA z założenia nie będzie należało do tanich. Spory wpływ na cenę będzie mieć lokalizacja miejsca odbioru, data nadania czy też sposób przewozu przesyłki. Aby sprawdzić, jakie firmy kurierskie dostarczają przesyłki do USA sprawdź ich oferty przez internet – warto wykorzystać do tego platformę do składania zamówień. Tak działa KurJerzy.pl – serwis do zamawiania usług kurierskich do USA. Analizując wymiary i wagę przesyłki, automatycznie prezentuje ceny oraz dostępność poszczególnych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.