Menu
 • Menu

  Zastosowanie konstrukcji stalowych

  Zastosowanie konstrukcji stalowych jest coraz szersze, dzieje się tak ze względu na dużo niższe koszty niż w przypadku tradycyjnych obiektów murowanych. Zamawiając hale stalowe każdy klient jest prowadzony przez cały proces budowy, od doboru parametrów takich jak wymiary, elementy konstrukcyjne, obciążenie wiatrem i śniegiem, aż po montaż i serwis pogwarancyjny. Cały proces produkcyjny opiera się na doświadczeniu i ciągłym rozwoju zgodnie z wymaganymi normami. Producent podążając za najwyższymi standardami stawia na rzetelność i terminowość wykonania usługi a także, jakość i bezpieczeństwo. Dzięki takiemu podejściu wszystkie hale stalowe są w stanie sprostać wysokim oczekiwaniom klienta.

  Główne cechy charakterystyczne konstrukcji stalowych

  Obecnie hale stalowe cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku budowlanym i są przeznaczane na magazyny, pomieszczenia produkcyjne, rolnicze, handlowe, usługowe, hale przemysłowe, obiekty sportowe a także zadaszenia i wiaty. Posiadają wiele zalet, które decydują o ich popularności, należą do nich:

  • Szybka realizacja projektu oraz sprawny montaż (od kilku do kilkunastu dni).
  • Prostota montażu oraz demontażu a także w razie potrzeby rozbudowy konstrukcji stalowej.
  • Duża wartość użytkowa oraz estetyczna.
  • Wytrzymałość konstrukcji oraz bezpieczna eksploatacja.
  • Odporność na zmienne warunki środowiskowe (deszcz, wiatr, śnieg, mróz).
  • Niski koszt postawienia hali stalowej.

  Producent wykonuje hale stalowe w Łodzi na zamówienie i dowozi na wskazany plac budowy. Każda zamówiona konstrukcja stalowa spełnia wszystkie wymagania zarówno pod względem wykonania projektu, jego realizacji jak i bezpieczeństwa użytkowania.

  Materiały wykorzystywane do stawiania hali stalowej

  Hale stalowe charakteryzują się wysokimi parametrami, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i żywotność. Pod względem ekonomicznym przewyższają tradycyjne obiekty, zapewniając przy tym zastosowanie wysokiej jakości materiałów, które wykazują takie właściwości jak podatność na zginanie, ściskanie i rozciąganie. Z dobrej jakości stali produkowane są ramy i kształtowniki, które następnie łączone są śrubami tworząc szkielet całej konstrukcji. Ściany hali stalowej wykonywane są z płyt warstwowych lub blachy trapezowej, na życzenie klienta mogą być ocieplone na przykład za pomocą wełny mineralnej. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne dają możliwość wykonania dokładnych obliczeń wytrzymałość konstrukcji, jej sztywności przy zachowaniu lekkości materiału. Te wszystkie czynniki gwarantują zbudowanie konstrukcji stalowych o dowolnej powierzchni, nawet ogromne hale stalowe mogą zawierać niewiele podpór.

  Przebieg wznoszenia konstrukcji stalowej

  Każda budowa obiektu jest podzielona na konkretne etapy, a mianowicie:

  • Projektowanie – wykonywane jest przez konstruktorów posiadających duże doświadczenie, dzięki czemu tworzony projekt gwarantuje wytrzymałość, bezpieczeństwo i efektowny wygląd wizualny hali.
  • Prefabrykacja części składowych hali stalowej polega na ochronie stalowych profili przed korozją, na przykład poprzez cynkowanie.
  • Montaż konstrukcji stalowej wiąże się z postawieniem fundamentów, a następnie hali stalowej.
  • Przystosowanie hali do użytku polega na montażu instalacji i elementów do wykończenia wewnętrznego konstrukcji.

  Produkowane i montowane hale stalowe sprostają wymaganiom każdego klienta. Firma przyjmująca zlecenie na taką konstrukcję pomaga znaleźć najwłaściwsze rozwiązanie chroniące nie tylko zatrudnionych pracowników, ale również maszyny i towary. Obiekt może pełnić wiele funkcji na przykład połączenie powierzchni produkcyjnej z biurową a także socjalną. Hale stalowe to zestawienie solidności z wysoką estetyką.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.