Menu

Menu

Zarządzanie opakowaniami – jakie zadania może przejąć firma zewnętrzna?

Zdecydowana większość przedsiębiorstw czasem potrzebuje opakowań wielokrotnego użytku. Te natomiast, które przewożenie towarów mają w swoich podstawowych usługach, mogą nie poradzić sobie w okresie zwiększonych zamówień i wtedy szukają wsparcia. To moment, w którym potrzebny jest wynajem pojemników. Przedsiębiorcy często inwestują we własne, na co dzień niepotrzebne im przedmioty, bo nie zdają sobie sprawy, że profesjonalne firmy nie tylko wypożyczają, ale zapewniają kompleksowe zarządzanie opakowaniami. Co możesz zlecić zewnętrznej firmie?

Zarządzanie opakowaniami

Pooling, wynajem, sprzedaż

Logistyka opakowań, którą oferuje zewnętrzna firma, to m.in. pooling – dostępny najczęściej w dwóch wersjach: otwartej i zamkniętej. Co to właściwie znaczy? Otwarty pooling to elastyczny wynajem pojemników, na który przedsiębiorca może zdecydować się w każdej chwili. Jeśli wybierze profesjonalną firmę, znajdzie w niej naprawdę spory wybór opakowań. Musi jednocześnie pamiętać, że będą to typy, jednostki i jakość standaryzowane, a więc bez możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb. Jeśli zatem wiesz, że będziesz potrzebował niestandardowych rozmiarów, wybierz pooling zamknięty. To ty decydujesz, jaką formę i jakość mają wybierane pojemniki na wynajem.

Wśród przedsiębiorców coraz większą popularnością cieszy się również outsourcing, czyli zewnętrzne źródła zasobów, z których można dowolnie korzystać. Okazuje się naprawdę wygodnym rozwiązaniem. To możliwość uniknięcia dużych nakładów pieniężnych i ryzyka, które niesie w sobie inwestycja. Zarządzanie opakowaniami to obowiązek firmy zewnętrznej. W tej chwili outsourcing oferuje niemal każde przedsiębiorstwo, które świadczy takie usługi, jak m.in. sprzedaż czy długoterminowy wynajem pojemników.

Zarządzanie opakowaniami

Logistyka opakowań

Każda firma może zdecydować się na własne opakowania transportowe. Istnieją jednak także inne rozwiązania – m.in. wynajem czy korzystanie z zasobów innej firmy. Zarządzanie opakowaniami to jednak nie tylko przekazanie ich w twoje ręce. Musisz wiedzieć, że w kompleksowej ofercie znajduje się cały szereg skomplikowanych i istotnych usług, które niejednokrotnie można otrzymać w naprawdę korzystnej cenie.

Z punktu widzenia przedsiębiorcy najważniejsze powinno być regularne czyszczenie pojemników. Cokolwiek jest w nich transportowane, nie powinno dojść do sytuacji, w której opakowania zabezpieczające są brudne. Mało kto jednak zdaje sobie naprawdę sprawę, jak dużo przestrzeni, profesjonalnych urządzeń i umiejętności potrzeba, by wykonać tego rodzaju zabiegi. Dlatego właśnie najprościej i najefektywniej jest zdecydować się na usługi zewnętrznej firmy. Jednocześnie warto pamiętać, że samo czyszczenie pojemników to jeszcze nie wszystko, o co powinieneś zadbać.

Zewnętrzna firma przejmująca zarządzanie opakowaniami każdorazowo przed ich myciem zadba o ich przegląd i naprawę tych, które są zniszczone. W samych zarysowaniach czy pęknięciach nie ma dziwnego – w czasie transportu i przenoszenia mogą się zawsze zdarzyć. Zdarza się, że pojedyncze opakowania trzeba wyrzucić, jednak najczęściej najlepszym rozwiązaniem jest naprawa. Obliczono, że to sposób na oszczędność na poziomie nawet 90%.

Zarządzanie opakowaniami

Kompleksowa usługa oferowana przez zewnętrzną firmę to również przechowywanie pojemników wielokrotnego użytku. Nie każdy przedsiębiorca ma ogromne przestrzenie magazynowe, które może na to poświęcić. Zwłaszcza, jeśli mówimy o pojemnikach niestożkowych lub nieskładanych, które wymagają rozłożenia w kilku miejscach. Wszystkich tych utrudnień można uniknąć – wystarczy zlecić zarządzanie opakowaniami specjalistom z firmy zewnętrznej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.