Menu

Menu

Używana Toyota – które modele najbardziej opłaca się kupić?

Kierowcy od lat decydują się na wybór Toyoty, zyskując przy tym pewność jakości, komfortu i bezpieczeństwa podczas jazdy. Doświadczenie i wykorzystanie nowoczesnych technologii to cechy dzięki, którym marka, według niezależnych instytutów badawczych otrzymuje tytuł lidera. Potwierdzają to testy wykonywane nawet w ekstremalnych warunkach.

Toyota

Toyota w rankingach

W rankingu najcenniejszych marek świata, który przygotowuje magazyn opiniotwórczy Forbs, Toyota w branży motoryzacyjnej w 2020 roku uplasowała się na najwyższej pozycji. To samo, najwyższe miejsce na podium, wśród marek motoryzacyjnych, Toyota uzyskała w rankingu stu najbardziej wartościowych marek BrandZ™2020. Została również okrzyknięta najbardziej niezawodnym samochodem według WHATCAR?, największego brytyjskiego portalu, który od lat pomaga podejmować kierowcom decyzje w kwestii zakupu pojazdu.

Najlepsze używane modele Toyoty

Dokonując wyboru najlepszego modelu Toyoty, można kierować się różnymi kryteriami: ceną, niezawodnością, designem, czy kosztami eksploatacji. Mimo tego, że podejmując decyzję o zakupie swojego wymarzonego samochodu, każdy z nas posługiwał się będzie innymi założeniami, podpowiedzią mogą być statystyki. Dzięki nim możemy dowiedzieć się jakie modele były najbardziej rozchwytywane i co skłoniło konsumentów do takiego właśnie wyboru. Użycie wyszukiwarki internetowej i wpisanie np. frazy toyota używane warszawa może pomóc zorientować się w sytuacji na rynku wtórnym.

Toyota Corolla

Toyota Corolla utrzymuje pozycję lidera sprzedaży w Polsce. Plasuje się na najwyższej pozycji, zarówno w segmencie aut kompaktowych, jak i najchętniej wybieranych samochodów osobowych. Klienci docenili ten model za nowoczesne rozwiązania oraz wysoką jakość wykonania. Corolla cieszy się uznaniem nabywców indywidualnych, a także klientów instytucjonalnych. Model dostępny jest w trzech odsłonach: hatchback, TS kombi oraz sedan. Na tle innych samochodów wyróżnia się ciekawą, nietypową stylistyką i przestronnym wnętrzem.

Toyota Yaris

Toyota Yaris jest jednym z najchętniej kupowanych samochodów w swoim segmencie. Klienci chętnie wybierają ją ze względu na niezawodność i wygodę podczas jazdy. Model ten jest praktyczny w obsłudze. Cechuje go wysoka trwałość i bezawaryjność. Dzięki niskim kosztom eksploatacji cieszy się tak dużym powodzeniem. Osoby potrzebujące wygodnie i sprawnie poruszać się po mieście, powinny sięgnąć właśnie po ten model. Jego zaletą jest, również duża podaż używanych egzemplarzy. Niemal w każdym z polskich salonów Toyoty możemy pozwolić sobie na przebieranie w licznych egzemplarzach.

Toyota CH-R

Mimo iż Toyota CH-R jest dosyć młodym samochodem, to te używane modele są bardzo popularne na rynku wtórnym, choć niewątpliwie ich cena jest stosunkowo wysoka. Nawet najstarsze egzemplarze, które mogą pochwalić się przebiegiem około 100 tys. km, to wydatek rzędu 90 tys. zł. Ważnym aspektem jest to, iż znaczna część wciąż posiada fabryczną gwarancję i pochodzi z polskich salonów. Kierowca, który poszukuje crossovera, który posłuży mu przez długie lata, powinien rozważyć zakup modelu Toyoty CH-R.

Toyota

Toyota RAV 4

Ten kompaktowy SUV jest aktualnie jednym z najpopularniejszych modeli japońskiej marki. Urzeka klientów pod względem wizualnym, jak i praktycznym. Znajduje się w ofercie marki Toyota już od 1994 roku. W ciągu mijających lat zdążył uzyskać już miano samochodu kultowego. Bezawaryjna i trwała konstrukcja szybko zaskarbiła sobie wielu zwolenników. Co więcej, z każdą generacją obserwować można było wzrastającą paletę zalet. Od konkurencyjnych modeli RAV 4 wyróżnia wyrazisty design nadwozia i masywny wygląd karoserii.

Toyota Auris

Toyota Auris to samochód, który znajduje się w kręgu zainteresowań osób poszukujących kompaktowego auta używanego. Dobrze sprawdzi się w mieście i podczas długich podróży. Posiada stosunkowo ostre linie karoserii, co przekłada się na nieco bardziej agresywny wygląd. Jest to solidny samochód, który jak pozostałe modele Toyoty cechuje ponadprzeciętna bezawaryjność. Warto zwrócić uwagę, na to, że zdecydowana większość samochodów tego modelu pochodzi z polskich salonów i posiada udokumentowaną historię serwisową.

Podsumowanie

Na rynku samochodów używanych możemy zauważyć zarówno modele niedoceniane, jak i te, które mimo upływu lat są wciąż rozchwytywane przez klientów. Do takich, których lata świetności nie przeminęły, zdecydowanie możemy zaliczyć wszystkie wspomniane powyżej modele Toyoty. Trzeba jednak pamiętać o tym, że najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie autoryzowanego serwisu w dużym mieście. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. Toyota używane warszawa a na pewno znajdziemy salon, który zapewnia długoletnią gwarancję i certyfikowaną jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.