Menu

Menu

Toaleta myjąca a bidet – czym różnią się te rozwiązania?

Łazienka jest miejscem w domowej przestrzeni dedykowanym trosce o higienę osobistą. Niezbędne jest więc umieszczenie w niej urządzeń oraz rozwiązań, które ułatwią wykonywanie związanych z tym czynności oraz zwiększą skuteczność podejmowanych działań. Jednym z kluczowych rozwiązań przeznaczonych do dbania o higienę całej rodziny jest bidet, który we współczesnych łazienkach coraz częściej jest zastępowanym nowocześniejszym od niego rozwiązaniem, jakim jest toaleta myjąca.

toaleta myjąca

Czym jest bidet i dlaczego warto go mieć w swojej łazience?

Bidet jest klasycznym rozwiązaniem, która składa się z ceramicznej miski oraz zainstalowanej w jej obrębie baterii dostarczającej ciepłej i zimnej wody. W Polsce jego popularność gwałtownie wzrosła w ostatnich latach, co jest związane z trendami, które napływają do naszego kraju z Europy Zachodniej, gdzie bidet od wielu lat stanowi stały element wyposażenia domowych łazienek. Podstawową rolą tego elementu ceramiki łazienkowej jest zapewnienie wygodnej i skutecznej możliwości umycia się tuż po skorzystaniu z toalety lub odświeżenia się w ciągu dnia, bez konieczności brania prysznica.

Klasyczny bidet jest prostym i niedrogim w zakupie rozwiązaniem, które znajdziemy w ofercie praktycznie każdego producenta ceramiki łazienkowej. Na szczególną uwagę zasługują bidety dostępne w ofercie marki Roca. Do nowocześnie urządzonych łazienek idealnie nadają się rozwiązania z kolekcji Inspira Square – uniwersalne bidety w modnym, kwadratowym kształcie, których dodatkowym atutem jest obecność specjalnej powłoki Maxi Clean ułatwiającej utrzymanie miski bidetowej w czystości. Bardzo ciekawym, wartym zainteresowania rozwiązaniem są także bidety stojące dostępne w kolekcjach Debba i Carmen, które prócz konstrukcji łączy ze sobą klasyczny design idealnie wpasowujący się w stylistykę łazienek utrzymanych w klimatach retro.

toaleta myjąca

Nowoczesna toaleta myjąca, czyli wc i bidet w jednym

Montaż klasycznego bidetu wymaga odpowiedniej ilości wolnego miejsca w łazience oraz najczęściej wiąże się z koniecznością przeprowadzenia gruntownego remontu. W sytuacji, kiedy nie chcemy wykonywać dodatkowych prac lub nasza łazienka jest zbyt mała, aby zamontować w niej dodatkowo bidet, warto postawić na inne, bardziej nowoczesne rozwiązanie, jakim jest toaleta myjąca Inspira In-Wash marki Roca. Jest to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które łączy funkcjonalność bidetu i miski wc pozwalając każdemu domownikowi w prawdziwie nowoczesny, wygodny i skuteczny sposób troszczyć się o higienę osobistą.

Toaleta myjąca Inspira In-Wash jest dostępna w dwóch wariantach montażowych – nowoczesnej i uniwersalnej zarazem wersji podwieszanej oraz klasycznym kompakcie, co pozwala na perfekcyjne dopasowanie zarówno jej charakteru, jak i designu do klimatu panującego w łazience. Jest to rozwiązanie tym bardziej warte zainteresowania, że oferuje znacznie więcej korzyści od klasycznego bidetu – w ramach jej funkcjonalności dostępnych jest kilka różnych trybów mycia, funkcja suszenia oraz intuicyjne sterowanie elektroniczne pilotem bezprzewodowym lub za pomocą panelu wbudowanego w deskę. Parametry poszczególnych czynności mogą być personalizowane, co pozwala na ich idealne dopasowanie do bieżących potrzeb każdego domownika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.