Menu

Menu

Tani kurier – czy paczka może być wysłana taniej?

Tani kurierOdkąd Polacy zaczęli masowo wyjeżdżać za granicę, coraz częściej korzystają z przesyłek międzynarodowych. Niestety tani kurier nie zawsze jest dostępny. Wielu rodaków korzysta z firm, które przy okazji przewozu pasażerów dostarczają również przesyłki. W takich przypadkach jednak kurier nie zawsze dociera do mieszkania. Problem ciągle stanowią duże firmy kurierskie, gdzie często cena jest wygórowana, co na przykład znacznie ogranicza możliwości dokonywania zakupów za granicą.

Sytuację próbuje zmienić Parlament Europejski, który poparł niedawno zmiany w przepisach usuwające wiele przeszkód, stojących na drodze sprawnemu przesyłaniu paczek w granicach UE. Jedną z przyczyn, dla których posłowie zajęli się tą sprawą, jest właśnie ułatwienie zakupów internetowych w innych krajach UE. Wysyłka towaru stanowi w takich przypadkach ogromną przeszkodę, a paczka może kosztować drożej niż sam produkt.

By zniechęcić firmy do nadmiernego obciążania klientów, Parlament Europejski zobowiązał je do przekazywania cenników Komisji Europejskiej. Ta zaś opublikuje wszystkie cenniki na specjalnej stronie internetowej. Klient będzie więc wiedział, jaka jest cena usługi u różnych operatorów? Będzie zatem mógł wybrać firmę, dzięki której jego paczka najtaniej powędruje do odbiorcy.

Ponieważ wysyłka towaru stanie się łatwiejsza, zwiększą się również możliwości dokonywania zakupów za granicą. Mieszkając w Polsce będzie można zatem taniej kupować na stronach internetowych – nie tylko w Słowacji czy w Niemczech – ale również w tak odległych krajach europejskich jak Hiszpania, Grecja, czy Holandia.

Przepisy te jednak dopiero wejdą w życie i obowiązywać będą na terenie Unii Europejskiej. Co jednak gdy chcemy wysłać paczkę już teraz, lub poza Wspólnotę?

Tani kurier poza Unią Europejską

Wyjazdy Polaków nie ograniczają się do Unii Europejskiej. Coraz więcej naszych rodaków odwiedza Chiny, Japonię, Stany Zjednoczone. Polacy jeżdżą do krajów z naszego regionu jako Ukraina, Białoruś, czy Serbia, ale także w miejsca bardziej egzotyczne. Należą do nich: Benin, Boliwia, Brazylia, Madagaskar, czy Tajlandia.

W takich przypadkach również przydałby się tani kurier do Polski, lub z naszego kraju. Można zatem skorzystać z oferty firm internetowych, które zajmują się przeglądaniem ofert różnych dostarczycieli. Paczka wysyłana nawet z najbardziej egzotycznego kraju do innego (na przykład na trasie Benin Szwajcaria) zostanie dostarczona w możliwie najkrótszym czasie w dostępnej niskiej cenie.

Przeglądarki porównują oferty różnych firm dzięki czemu przesyłka do Polski z najbardziej egzotycznego kraju świata staje się łatwiejsza, tańsza i szybsza. Możemy również wybierać firmy w zależności od własnych upodobań i preferencji.

Polacy podróżujący po świecie otrzymują więc narzędzie ułatwiające im tanie przesyłanie paczek. Narzędzie to jest też użyteczne w dobie zakupów internetowych paczka może zatem być przesłana z najbardziej egzotycznego kraju. Dzięki wyszukiwarkom internetowym kurier dostarczy ją pod nasze drzwi.

Jedna odpowiedź do “Tani kurier – czy paczka może być wysłana taniej?”

  1. hailee chen pisze:

    GREENMAX recycling produkuje i sprzedaje kompaktory styropianu GREENMAX i maszyny do recyklingu. Skupuje skompaktowane odpady EPS i wykorzystuje je ponownie do wytwarzania produktów ramowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.