Menu

EKS_KV_baner_CTA_600x100px_RYNEK_INWESTYCJI-2
banner PLOM (1200 x 200 px)
previous arrow
next arrow

Menu

System ERP dla produkcji – jaki wybrać?

Czy system ERP dla produkcji jest w ogóle potrzebny? Sprawdź, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie, jak usprawni procesy oraz czym kierować się przy wyborze oprogramowania.

System ERP

Po co system ERP dla produkcji?

System ERP pozwala na efektywne planowanie i zarządzania zasobami oraz procesami w firmie. Wiodące systemy ERP posiadają szereg funkcjonalności, które potrafią zwiększyć wydajność procesów produkcyjnych, oszczędzając tym samym czas i pieniądze. Myśląc o jego wyborze, powinieneś jednak najpierw nie tylko określić swoje potrzeby, ale też dopasować oprogramowanie do charakteru swojej działalności. Niezwykle pomocna jest w tym analiza przedwdrożeniowa, która przeprowadzana jest przez firmę wdrożeniową.   Aby osiągnąć rynkowy sukces konieczny jest dostęp do aktualnych danych. System ERP dla produkcji powinien spełniać 4 istotne funkcje w zakresie danych:

  1. umożliwiać wprowadzanie danych w czasie rzeczywistym,
  2. płynnie je przetwarzać
  3. szybko je analizować,
  4. porządkować, a następnie raportować zebrane informacje.

Dzięki temu zyskasz skalowalność i przejrzystość. Jak to działa i co zyskuje przedsiębiorstwo wyposażone w takie oprogramowanie?

Zalety systemu ERP dla produkcji

Do efektywnego zarządzania firmą – również produkcyjną niezbędny jest dostęp do danych, najlepiej w czasie rzeczywistym. Dzięki nim można zoptymalizować pracę i związane z nią koszty, produkować wydajniej i szybciej, co przekłada się na wzrost  konkurencyjności oraz dochodów.

Podstawową zaletą systemów ERP dla produkcji jest możliwość wprowadzania i przetwarzania danych w czasie rzeczywistym. Nie tylko zwiększa to ogólną wydajność procesów, lecz także minimalizuje ryzyko błędów, ponieważ każdy pracownik ma dostęp do poszczególnych informacji w momencie, gdy trafiają one do systemu. Dzięki temu może „na żywo” na nich pracować. Informacje zapisywane są we wspólnej dla wszystkich bazie danych, a ich lepsza dostępność przekłada się na efektywniejszą współpracę między poszczególnymi działami. Niezwykle ważne, by system ERP posiadał odpowiednie zabezpieczenia, dzięki którym informacje są dobrze chronione przed utratą lub przypadkowym wyciekiem. Jednym ze sposobów ochrony danych jest ich lokalizacja na bezpiecznych  serwerach, jak np. w przypadku Microsoft 365 Dynamics Business Central wdrożonego w chmurze.

Szereg funkcjonalności oprogramowania klasy ERP pozwala firmom produkcyjnym nie tylko porządkować dane, lecz także lepiej zarządzać łańcuchem dostaw, zmniejszać koszty produkcji, automatyzować szereg związanych z nią procesów, a nawet zarządzać wieloma liniami produkcyjnymi w różnych lokalizacjach z poziomu jednego środowiska. Wybierając system ERP dla produkcji, postaw nie tylko na sprawdzonego dostawcę, ale i rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.