Menu

Menu

Strugarki do drewna suchego i mokrego – doradzamy najlepsze rozwiązania

Strugarka do drewna to ważny element wyposażenia współczesnych warsztatów. Szczególnie modele czterostronne, które odznaczają się wszechstronnością zastosowań cieszą się duża popularnością wśród przedsiębiorców. Są dostępne w kilku wariantach, dlatego wybór jednego nie zawsze jest prosty. Doradzamy, czym kierować się przy zakupie.

Strugarki do drewna

Zastosowanie strugarek do drewna

Strugarki do drewna mają szereg zastosowań w branży meblarskiej i architektonicznej. Doskonale sprawdzają się w produkcji elementów wyposażenia wnętrz, drzwi, podłóg jak również całych konstrukcji na domy szkieletowe. Ze względu na specyfikę zastosowań, jak również szeroki spektrum możliwości warto dopasować urządzenie do zakresu planowanych prac. Niektóre maszyny spełniają dodatkowo zadania grubiarek, wyrówniarek oraz frezarek, co czyni je wielofunkcyjnymi urządzeniami do zadań specjalnych.

Jeżeli nie zależy Ci na wyspecjalizowanym rozwiązaniu, a jedynie potrzebujesz uniwersalnego sprzętu do swojego warsztatu, to rozważ urządzenie podstawowe. Zazwyczaj i tak ma ono wiele praktycznych funkcji jak np. cięcie wilgotnego drewna bez ryzyka uszkodzenia piły. Zajmuje jednak mniej miejsca, jest tańsze, a przy tym mobilne, co ułatwia przenoszenie.

Wyposażenie strugarek do drewna

Dobrze wyposażone strugarki czterostronne do drewna oferują wiele praktycznych rozwiązań elektronicznych. To sprawia, że ich obsługa jest łatwiejsza, praca postępuje szybciej, a komfort i bezpieczeństwo operatora wzrasta. Dzieje się tak wtedy, gdy obsługuje on sprzęt ze sterownikami komputerowymi, posiadający komplet wrzecion napędzanych przez mocne silniki oraz wymienne prowadnice. Te elementy, podobnie jak precyzyjne głowice nożowe czy wytrzymałe elementy frezujące są ważne dla osób, które pracują dużo, intensywnie eksploatują sprzęt i oczekują od niego wszechstronności.

Strugarki do drewna

Jakość części i podzespołów

Najważniejszym aspektem wyboru strugarki do drewna powinno być jej wyposażenie w części i podzespoły. Np. moc silnika musi być na tyle duża, aby możliwa była obróbka większych elementów o znacznej grubości czy parametrach przekraczających poza standardowe. W tej sytuacji sprawdzi się też większy stół roboczy, wzmacniany, stabilny, utwardzany chromem.

Znaczny stopień wydłużenia stołu daje sporo możliwości, ale też zabiera przestrzeń. Przy zakupie urządzenia dokładnie sprawdź jego wymiary, a potem skonfrontuj je z metrażem i układem swojego warsztatu. Ergonomia i komfort w pracy są równie ważne jak jej jakość i szybkość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.