Menu

Menu

Specjalizacja i nowe ścieżki rozwoju w Autobox Innovations

Pomimo upływu lat konstrukcja samochodu STAR 266 doskonale się sprawdza w terenie. Pod względem parametrów technicznych zmodernizowany przez Autobox Innovations STAR 266 M2 praktycznie nie ustępuje najlepszym pojazdom tego typu. Na poligonie radzi sobie świetnie, co więcej, jest kilkakrotnie tańszy od samochodów o porównywalnych parametrach.

Biorąc pod uwagę 10-letnie doświadczenie firmy oraz zmieniające się oczekiwania użytkowników, samochód poddawany jest systematycznemu rozwojowi, co zwiększa jego atrakcyjność i niezawodność. Samochody, które wychodzą z zakładu, są w 70 proc. nowe. Modernizowana jest rama główna samochodu, remontowane są mosty, skrzynia rozdzielcza i felgi kół, pozostałe elementy są nowe. Kabina, produkowana na licencji MAN, jest sprowadzana z Azji, niezawodne silniki firmuje IVECO, natomiast sprawdzone skrzynie biegów nabywane są w zakładach Eaton w Tczewie.

Autobox Innovations

Wielotorowe realizacje i szkolenia

Potwierdzeniem jakości modernizowanego w Starachowicach samochodu jest fakt, że w ramach kontraktów firma zrealizowała blisko 1500 sztuk różnych wersji pojazdów dla polskiej armii. Poza 10 rodzajami kompletnie wyposażonych warsztatów dla różnych służb (niektóre wersje ze specjalistycznymi przyczepami) Autobox Innovations dostarcza również dla wojska pojazdy skrzyniowe, samochody specjalne typu HIBNERYT, a dla różnych odbiorców, m.in. dla WCBKT, PIT Radwar, WZE Zielonka, podwozia przygotowane pod zabudowy specjalne.

W ramach dobrej współpracy z wojskiem w ciągu ostatnich kilku lat spółka Autobox Innovations nieodpłatnie przeszkoliła z zasad eksploatacji pojazdu STAR 266 M2 ok. tysiąca żołnierzy, co zapewnia wojsku wykwalifikowaną kadrę obsługującą sprzęt.

Nie tylko STAR

STAR 266 M2 nie jest jedyną propozycją Autobox Innovations dla wojska. W 2019 roku spółka nabyła wyłączne prawa pozwalające na produkcję, modernizację, remonty i dystrybucję pojazdów marki Honker. W czerwcu ubiegłego roku podczas prezentacji w WITPiS w Sulejówku zaprezentowano zmodyfikowaną wersję samochodu Honker o nazwie Honker M-AX. Pojazd został zmodyfikowany we współpracy z austriacką firmą Achleitner, światowym liderem w przebudowach i budowach pojazdów terenowych i opancerzonych.

Mimo pozytywnych opinii uczestników pokazu oraz prasy dotychczas wojsko nie zdecydowało się na wykonywanie modyfikacji posiadanych samochodów Honker.

Nowy prototyp w fazie badań

Posiadając doświadczenie w modernizacji i modyfikacji pojazdów oraz kompletną dokumentację Honkera, zarząd Autobox Innovations podjął decyzję o wdrożeniu produkcji nowego pojazdu według wymagań określonych przez wojsko na nowy samochód ciężarowo-osobowy wysokiej mobilności. Powstał prototyp AH 20.44, który jest  w fazie badań, a wstępne wyniki testów są na tyle obiecujące, że podjęto decyzję o wykonaniu kolejnego, udoskonalonego prototypu, uwzględniającego uwagi z dotychczasowych testów.

Pojazd AH 20.44 budowany jest  w oparciu o zespoły i komponenty pozyskiwane od renomowanych dostawców, a finalny produkt jest wynikiem polskiej myśli inżynierskiej.

Autobox Innovations – Kierunek Sukces

Celem wyznaczonym przez zarząd spółki jest kontynuowanie tradycji polskiego przemysłu motoryzacyjnego. Bazując na doświadczeniach i kompetencjach załogi zatrudnionej w spółce Autobox Innovations, należy oczekiwać sukcesu w prowadzonych działaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.