Menu
 • Menu

  Samodzielna nauka angielskiego online – przydatne wskazówki

  W Internecie bez trudu można znaleźć mnóstwo różnorodnych materiałów do nauki angielskiego. Wydawać by się mogło, że wobec tego samodzielne opanowanie obcego języka nie powinno być problemem. Jednak aby nauka była skuteczna, warto pamiętać o kilku kwestiach.

  Samodzielna nauka angielskiego

  1.     Otocz się językiem

  Słyszałeś o immersji językowej? Powszechnie jest ona uważana za najszybszy sposób na naukę języków obcych. Polega na „zanurzeniu się” w języku, który chcesz opanować – najłatwiej osiągnąć to, wyjeżdżając do kraju, w którym się go używa, ale przecież nie każdy może sobie na to pozwolić.

  Tu z pomocą przychodzi Internet, dzięki któremu możesz mieć codzienny kontakt z językiem i native speakerami nawet bez wychodzenia z domu! Czytaj blogi, słuchaj piosenek i podcastów, oglądaj filmy na YouTube, obserwuj w mediach społecznościowych profile prowadzone po angielsku. Jeśli jesteś początkujący, możesz zacząć np. od oglądania i słuchania bajek dla dzieci.

  2.     Postaw na regularność

  Przyswajanie nowego języka to proces, który wymaga konsekwencji i cierpliwości. Lepsze rezultaty uzyskasz, poświęcając na naukę 15–30 minut każdego dnia, niż ograniczając się do kilkugodzinnej sesji raz w tygodniu. Dzięki smartfonowi możesz się uczyć właściwie wszędzie – w autobusie w drodze do szkoły, w kolejce do kasy w sklepie albo podczas ćwiczeń na siłowni czy spaceru z psem. Wygospodarowanie kwadransa dziennie naprawdę nie powinno być kłopotliwe!

  3.     Pamiętaj o powtórkach

  Aby poznać angielski, musisz przyswoić sobie bardzo dużo nowych informacji: słówek, reguł gramatycznych, zasad wymowy itd. Co więcej, aby swobodnie posługiwać się językiem, musisz być w stanie bardzo szybko przywołać je z pamięci w odpowiednim momencie. Dlatego tak istotne są regularne powtórki, dzięki którym utrwalisz wiedzę i wyćwiczysz pamięć. W Internecie bez trudu znajdziesz specjalne aplikacje i narzędzia online, które pomogą Ci w organizacji materiału do nauki i optymalnym zaplanowaniu powtórek.

  Samodzielna nauka tak złożonego zagadnienia, jakim jest język angielski, jest możliwa, ale wymagająca, dlatego warto zwrócić się do doświadczonego nauczyciela. Pamiętaj, że z pomocy lektora możesz skorzystać również online! Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: https://lincoln.edu.pl/online/.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.