Menu

Menu

Pudełka styropianowe- gdzie znajdują zastosowanie?

Styropian jest materiałem niezwykle uniwersalnym. Swoje zastosowanie znajduje zarówno w budownictwie, jak i w wielu innych dziedzinach naszego życia. Ze styropianu tworzone są także opakowania i pudełka o wielu zastosowaniach, które przydają się w wielu aspektach naszego życia.

Opakowania styropianowe

Opakowania styropianowe- jakie są ich zalety?

Opakowania styropianowe mają wiele zalet. Przede wszystkim, doskonale chronią przed wszelkimi uderzeniami, wahaniami ciśnienia czy temperatury. Takie rozwiązanie przydaje się szczególnie podczas transportu delikatnych materiałów, które bardzo łatwo można zniszczyć. Dzięki doskonałej izolacji, pudełka styropianowe zapewniają względnie stałą temperaturę. Styropianowe pudełka są wielokrotnego użytku, dzięki czemu z powodzeniem można stosować je przez wiele lat, również jako opakowania zwrotne. Pudełka styropianowe są bardzo trwałe i same w sobie niezwykle wytrzymałe, odporne na większość niekorzystnych czynników, w tym także czynniki temperaturowe czy atmosferyczne. Są także neutralne jeśli chodzi o zapach.

Pojemniki styropianowe- kiedy się przydają?

Pojemniki styropianowe przydają się szczególnie wówczas, gdy konieczny jest transport delikatnych i wrażliwych na uszkodzenia materiałów, np. aparatury elektronicznej, sprzętu medycznego, dekorów ceramicznych itp. Pudełko styropianowe jest także idealnym materiałem do transportu produktów spożywczych, np. zamrożonych ryb. Dzięki względnie stałej temperaturze panującej wewnątrz opakowania, produkty nie są narażone na zepsucie się. Doskonałe właściwości izolacyjne sprawiają, że pudełka styropianowe są najlepszym materiałem na trwałe opakowania zabezpieczające produkt, gwarantujące bezpieczeństwo nawet podczas długiego transportu w niesprzyjających warunkach.

Pudełka styropianowe- najpopularniejsze rodzaje

Ze styropianu tworzy się nie tylko zwykłe pudełka, ale także tace transportowe. Mogą one zawierać powłokę antystatyczną do wszechstronnych zastosowań. Tacki tego rodzaju przydają się szczególnie jako produkty transportowe na liniach produkcyjnych, zwłaszcza w branży elektronicznej i automotive. Z styropianu produkowane są również pojemniki na żywność, które zapewniają bezpieczeństwo produktów np. w drodze do supermarketu. Pudełka tego rodzaju tworzone są poprzez zastosowanie komórek wypełnionych powietrzem, które zapewniają doskonałe właściwości izolacyjne. Zaletą pudełek na żywność z EPS jest fakt, że nie przenoszą one żadnych aromatów do zawartości, dzięki czemu produkty zachowują swój zapach i smak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.