Menu

Menu

Przedsiębiorcy dotknięci pandemią mają więcej czasu na rozliczenie PIT

Przedsiębiorcy reprezentujący branże, które najbardziej ucierpiały w następstwie pandemii koronawirusa, będą mogły odłożyć w czasie przekazanie zaliczki na podatek i zryczałtowany podatek PIT.

Jak poinformował na Twitterze resort finansów, minister Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie przedłużające termin przekazania zaliczek na podatek dochodowy i zryczałtowany podatek dochodowy PIT. Obejmuje ono płatników, którzy ponieśli negatywne konsekwencje z powodu COVID-19, a więc głównie przedsiębiorców z branż: gastronomicznej, rozrywkowej, sprzedaży detalicznej i turystycznej.

Rozwiązanie obejmie ok. 90 tys. przedsiębiorców. Ministerstwo podało, że przedłużenie terminów dotyczy zaliczek na podatek pobranych przez płatników od przychodów: ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej lub spółdzielczego stosunku pracy, od zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego wypłacanych przez płatników, od podatku zryczałtowanego pobranego przez płatników, od dokonanych świadczeń z tytułu działalności wykonywanej osobiście, a także z tytułu praw autorskich i praw pokrewnych.

Przedłużenie dotyczy deklaracji PIT-4R i PIT-8AR. Ministerstwo Finansów przypomniało, że w pierwszej fazie pandemii przedłużono termin wpłaty podatku pobranego w marcu, kwietniu i maju 2020 r. odpowiednio do: 20 sierpnia 2020 r., 20 października 2020 r. i 20 grudnia 2020 r. Wówczas rozwiązanie to objęło 1,2 mln płatników podatku PIT.

Źródło informacji: PAP

Jedna odpowiedź do “Przedsiębiorcy dotknięci pandemią mają więcej czasu na rozliczenie PIT”

  1. Włodek pisze:

    Przecież to tylko opóźnienie agonii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.