Menu

Menu

Premiera monografii prof. Adama. S. Markowskiego

 Inauguracja XVII edycji Studiów Podyplomowych Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych

Premiera monografii prof. Adama S. Markowskiego pt.
„Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych”
 Zakończenie XV i XVI edycji oraz jednoczesna inauguracja XVII edycji studiów podyplomowych z zakresu Bezpieczeństwa Procesów Przemysłowych była okazją do spotkania środowiska związanego z szeroko rozumianym sektorem bezpieczeństwa przemysłowego. Do auli WIPOŚ PŁ licznie przybyli przedstawiciele władz gigantów krajowego przemysłu chemicznego i petrochemicznego (m.in. PKN ORLEN S.A., Anwil S.A., Grupy AZOTY), instytucji oraz służb bezpieczeństwa i nadzoru technicznego, UDT, PiP, PSP, zakładowych straży pożarnych, szkół pożarniczych, byłych i obecnych słuchaczy, absolwentów, specjalistów, naukowców, przedstawicieli Studenckiego Koła Naukowego SUKCES.

Zgromadzonych przywitał Dziekan WIPOŚ PŁ prof. Piotr Kazimierski przybliżając działalność i ofertę dydaktyczną wydziału. Następnie głos zabrał gospodarz imprezy wieloletni mentor i animator współpracy tego środowiska prof. Adam S. Markowski. W swojej prezentacji Pan Profesor przybliżając specjalistyczne pojęcia z zakresu bezpieczeństwa procesowego (takie jak rozmyta matryca ryzyka czy też utrata integralności) – w sposób niekonwencjonalny używał metafor i porównań do prac plastycznych, które przez lata wystawiane były przez Galerię „Krótko i Węzłowato” – której notabene jest twórcą i opiekunem.

prof. Adama S. Markowski

prof. Adama S. Markowski

Wydarzeniem była także premiera monografii prof. Adama S. Markowskiego pt. „Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych” – długo oczekiwanej pozycji, która z pewnością będzie się cieszyła  powodzeniem wśród projektantów, inżynierów prowadzących instalacje przemysłowe i wdrażających nowe rozwiązania technologiczno-procesowe, wykładowców i studentów. Wystąpienie autora było także okazją do podziękowania wielu życzliwym współpracownikom  za pomoc przy pracy nad książką. Jej wydanie nie byłoby przede wszystkim możliwe gdyby nie finansowe wsparcie firm PKN ORLEN S.A. i ANWIL S.A.

Uroczystość zakończono rozdaniem świadectw oraz przyznanych nagród i wyróżnień.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem portalu kierunekchemia.pl nt. niniejszej uroczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.