Menu
Menu

Płatności Bitcoin – jakie są ich zalety i wady?

Pokusę natychmiastowego bogactwa może przyćmić fakt, że człowiek po raz pierwszy użył Bitcoina w tak prozaicznej transakcji, jaką był zakup pizzy. Nawet najsmaczniejszy kawałek nie zbliży się do kwoty 10 000 Bitcoinów, jaką kosztowało zamówienie w 2010 r. – a cena ta wynosi obecnie ponad 500 milionów dolarów. Rozpocznij handel Bitcoinami, inwestując w niezawodną platformę handlową, taką jak Yuan Profit.

Akceptowanie kryptowalut w firmie stało się bardziej dostępne i znane w ciągu ostatniej dekady. Jednak nadal jest to bardziej skomplikowane niż nabywanie jej jako osoba fizyczna. Znalezienie partnera płatności (prawdopodobnie), praca nad pytaniami dotyczącymi integracji i planowanie strategii konwersji gotówki są na liście rzeczy do zrobienia.

bitcoin

Zalety i wady akceptacji Bitcoin w firmie

Akceptacja Bitcoina może mieć swoje zalety i wady. Jednak przyjrzyj się obu i zastanów się, czy działa to na Twoją korzyść, czy nie. Ale zanim to nastąpi, spójrzmy na zalety i wady.

Plusy

  • Nie musisz się martwić o obciążenia lub zgodność z PCI.
  • Entuzjaści kryptowalut mogą być zainteresowani prowadzeniem z Tobą interesów.
  • Płatności, które akceptujesz, mogą stać się bardziej wartościowe, jeśli zdecydujesz się zachować Bitcoin.

Minusy

  • Może być trudne do utrzymania przy szybkich zmianach w technologii kryptowalutowej i regulacji.
  • Jeśli zdecydujesz się trzymać Bitcoin, będziesz podlegać ekstremalnej zmienności cen. Gdybyś musiał sprzedać po niskiej cenie, mogłoby to spowodować znaczne straty dla Twojej firmy.
  • Możesz napotkać złożone wyzwania związane z wdrożeniem, takie jak przygotowanie podatków i zarządzanie zwrotami klientów.

Jak wygląda transakcja Bitcoin lub innej kryptowaluty

Sprzedawca prawdopodobnie użyje platformy płatności kryptowalutowych, takich jak Bit Pay lub Coinbase, aby transakcje kryptowalutowe były szybkie i łatwe. Firmy te tworzą interfejs użytkownika dla transakcji, monitorują płatności i zapewniają usługi, takie jak blokowanie kursu wymiany na określony czas w celu ograniczenia zmienności.

Typowa biznesowa transakcja kryptowalutowa może wyglądać następująco:

Klient otrzymuje kod QR po wybraniu płatności za pomocą kryptowaluty. Ten kod QR instruuje cyfrowy portfel kryptowalutowy klienta lub aplikację, aby wysłać kryptowalutę do określonego miejsca, znanego jako adres. I to jest podobne do adresu e-mail, ale zwykle jest generowane i używane tylko raz.

Klient wprowadza swoje hasło, znane jako klucz prywatny, aby zatwierdzić transakcję. Sprzedawca może przyjąć płatność w kryptowalucie lub dolarach.

Co powinieneś wiedzieć przed przyjęciem Bitcoina i kryptowaluty

Chociaż istnieją tysiące kryptowalut, większość narzędzi do płatności kryptowalutowych przyjmuje tylko podzbiór z nich. Najpowszechniej stosowany, Bitcoin, jest powszechnie akceptowany. Jeśli jednak chcesz przyjąć Mooncoin lub Alice, być może będziesz musiał szukać nieco bardziej skomplikowanych rozwiązań.

Z jakimi ewentualnymi problemami podatkowymi i księgowymi przyjdzie Ci się zmierzyć? Jeśli rozważasz przyjmowanie kryptowalut, porozmawiaj najpierw ze swoim księgowym lub księgową. Po pierwsze, powinieneś być świadomy implikacji podatkowych, zwłaszcza jeśli zamierzasz zatrzymać każdą otrzymaną kryptowalutę.

Po drugie, rozważ dostarczenie informacji z twojego systemu punktów sprzedaży do księgowego. Na przykład, jeśli używasz systemu opartego na chmurze, takiego jak QuickBooks lub Xero, będziesz chciał wiedzieć, czy twoje narzędzie do płatności kryptowalutowych integruje się z nim.

Twoi klienci muszą zapłacić podatek od zysków kapitałowych od każdej kryptowaluty, której używają do transakcji. Chociaż nie jesteś zaangażowany w ten proces, bądź świadomy, że może to być czynnik decydujący o sposobie płatności. Czy płatności będą dokonywane w gotówce? Kiedy i w jaki sposób?

A to może znacząco wpłynąć na Twój biznes, ponieważ duże wahania cen oznaczają, że wartość Twojej kryptowaluty może wzrosnąć – lub spaść – w krótkim czasie. Czy zatrzymasz każdą otrzymaną kryptowalutę na czas nieokreślony? Czy będziesz od razu konwertować na gotówkę? Czy będziesz to robić regularnie? Kiedy już zdecydujesz się na strategię, upewnij się, że preferowana usługa płatności kryptowalutowych może wprowadzić ją w życie.


Ostrzeżenie

Uwaga: Niniejszy materiał zawiera link sponsorowany.

Inwestowanie w niepełne źródła inwestycyjne niesie ze sobą ryzyko. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji finansowych, zawsze zaleca się skonsultowanie się z wykwalifikowanym doradcą finansowym.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje finansowe podejmowane na podstawie informacji zawartych w tym materiale.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.