Menu
Menu

Pierwszy debiut na Głównym Rynku GPW w 2022 roku

31 stycznia na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowała spółka BioMaxima. Polski producent diagnostyki laboratoryjnej, m.in. szybkich testów antygenowych wykrywających koronawirus SARS-CoV-2, od 2010 r. był notowany na rynku NewConnect.

 

BioMaxima SA produkuje i sprzedaje głównie podłoża mikrobiologiczne, a także suplementy, dodatki oraz inne składniki podłoży mikrobiologicznych, przeznaczonych dla laboratoriów przemysłowych. Wytwarza również systemy dyfuzyjne do oznaczania lekowrażliwości oraz mechanizmów oporności bakterii i grzybów, jak również własne odczynniki diagnostyczne do badania parametrów biochemicznych krwi i innych płynów ustrojowych.

Potencjał, innowacje, giełdowy debiut

Dynamiczny wzrost przychodów w poprzednich latach wskazuje na olbrzymi potencjał firmy. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i wykwalifikowanemu personelowi nie tylko wymyślamy nowe, innowacyjne produkty medyczne, lecz także zajmujemy się ich produkcją i dystrybucją – mówi Łukasz Urban, prezes zarządu BioMaxima SA.

BioMaxima jest 429. spółką notowaną na Głównym Rynku GPW, a jednocześnie pierwszą firmą, która pojawiła się na tym parkiecie w 2022 r. Wcześniej, od 2010 r., spółka była notowana na NewConnect – rynku ustanowionym w celu wspierania ambitnych małych oraz średnich przedsiębiorstw w rozwoju i awansie do czołówki polskich firm.

Od NewConnect do Głównego Rynku

Przez ponad dekadę funkcjonowania na NewConnect wartość naszej spółki wzrosła o 455 proc., a nasza marka stała się rozpoznawalna i doceniana wśród potencjalnych inwestorów. Wierzymy, że dzisiejszy debiut na Rynku Głównym pozwoli nadać rozwojowi firmy dodatkową moc. Jest ona potrzebna m.in. w promowaniu naszych produktów na rynkach zagranicznych – komentuje Urban.

GPW - debiut BioMaxima SA na rynku głównym

Sektor biotechnologiczny nadzieją gospodarki

Jak zauważa Marek Dietl, prezes zarządu GPW, BioMaxima to jedenasta spółka z sektora biotechnologicznego obecna na Głównym Rynku. − Według ekspertów XXI w. będzie stuleciem biologii, a innowacyjne i ambitne firmy rozwijające tę gałąź nauki, takie jak tegoroczny debiutant, mogą spodziewać się rynkowego sukcesu. Obserwując rozwój BioMaxima na przestrzeni 12 lat, widzę, że ma ona potencjał, by stać się jednym z championów polskiej gospodarki. Debiut na warszawskim parkiecie – największym i najbardziej znaczącym w tej części Europy − stanowi krok milowy w drodze ku temu – mówi.

Przy okazji debiutu na Rynku Głównm GPW Marek Dietl przekazał prezesowi BioMaxima i członkom zarządu firmy dyplom GPW. Otrzymali też statuetkę byka, symbol giełdowej hossy.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.