Menu
 • Menu

  Outsourcing usług – kiedy warto z niego skorzystać?

  Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na korzystanie z usług outsourcingowych. To konkurencyjne rozwiązanie, umożliwiające redukcję kosztów funkcjonowania firmy przy jednoczesnym zachowaniu jednakowego tempa i jakości pracy. Kiedy warto z niego skorzystać?

  Outsourcing usług

  Obecnie outsourcing staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego – umożliwia nawiązanie współpracy ze specjalistami z danej dziedziny bez konieczności ich zatrudniania. Stałe utrzymywanie osoby zatrudnionej w firmie generuje koszty, których pokrycia nie wymaga outsourcing. Oczywiście, w przypadku wielu pozycji zastąpienie pracownika etatowego zewnętrznym nie ma racji bytu – mowa tu choćby o tych, zajmujących się zarządzaniem czy obsługą klienta. Jest jednak wiele obszarów funkcjonowania firmy, w przypadku których wybór obsługi outsourcingowej może okazać się najlepszym możliwym wyborem. Dowiedz się więcej na temat outsourcingu pracowników na https://www.ca-staff.eu/en/services/personnel-outsourcing.

  Księgowość w wersji outsourcingowej

  Wielu księgowych współpracuje z kilkoma przedsiębiorstwami naraz na zasadzie freelancingu czy też B2B w przypadku prowadzenia własnego biura księgowo-rachunkowego. Większość firm nie jest w stanie się obyć bez tego rodzaju usług, ale jednocześnie zakres miesięcznych obowiązków jest na tyle niewielki, że zatrudnienie etatowego księgowego zupełnie się im nie opłaca. W takim przypadku najlepszym wyborem jest postawienie na outsourcing.

  Kadry i audyty w formie outsourcingu

  Inną usługą, którą warto zamówić w formie outsourcingowej, jest obsługa kadrowa. Wiele firm nie posiada w swojej strukturze działu kadrowego, ale potrzebuje kogoś, kto będzie prowadził dokumentację związaną z umowami i rozliczeniami. Warto również zlecić zewnętrznej firmie przeprowadzenie audytu, który pozwoli wykryć ewentualne nieprawidłowości przed kolejną kontrolą. Sprawdź, na czym polega dokładnie outsourcing kadr i płac na https://www.ca-staff.eu/en/payroll-outsourcing.

  Obsługa sklepu internetowego a outsourcing

  Prowadzenie sklepu internetowego to biznes, wymagający koordynacji działań na wielu poziomach. Niektóre z nich – na przykład obsługa i transport zamówień – sprawniej wykona zewnętrzna firma.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.