Menu

Menu

Odzież robocza – od koszuli po spodnie

Jeśli posiadasz firmę, która oczekuje, że jej pracownicy będą pracować w terenie, lub zajmujesz się zawodowo innymi obowiązkami, które wymagają specjalnej odzieży roboczej, bardzo ważne jest, aby spełniała ona wysokie standardy. Bez względu na to, czy kładzie się nacisk na spodnie robocze czy jakikolwiek inny element tej profesjonalnej garderoby, nie chodzi tylko o bezpieczeństwo – należy wziąć wszystko pod uwagę, również wygląd.

odzież robocza

Górna odzież robocza

Połączenie cech jakimi jest styl i bezpieczeństwo, wydawałoby się niezmiernie istotnym problemem, z którym jednak producenci odzieży roboczej tacy jak zet4.pl radzą sobie znakomicie.

Style odzieży roboczej są przeróżne – my jednak dla tego artykuły zwrócimy uwagę na ten z podziałem na miejsce noszenia, przypominając iż bez względu na to czy chodzi o kurtki czy spodnie robocze dopracowana metodologia, bezpieczeństwo i zgodność, są tak samo ważne jak wygląd tej odzieży.

Kurtki robocze produkowane będą się świetnie sprawdzać, jeśli wykonane są z bawełnianego materiału z poliestrowym pokryciem. Takie zestawienie tkanin zwykle wytrzymuje nawet trudne warunki. Przykładowe kurtki robocze wyróżniają się cechami takimi jak:

  • wzmocnione szwy ramion i rękawów
  • suwak z przodu
  • pojemne kieszenie
  • zatrzaski umożliwiające idealne dopasowanie

Jeśli chodzi o odzież zakładaną na górną część ciała warte wspomnienia są także przemysłowe koszule robocze – dostępne zarówno w wersji z długim rękawem, jak i krótkim rękawem. Można je dostać w różnych odcieniach – jednak najpopularniejsze kolory to biały, jasnoniebieski, morski niebieski, ciemnoniebieski, jasnobrązowy, jasnozielony i szary.

Dolna odzież – spodnie robocze

Istnieją dwa podstawowe style spodni roboczych. Zarówno spodnie mechaniczne o wyższych wymaganiach, jak i klasyczne spodnie robocze mają wykończenie zwykle wykonane z połączenia poliestru i bawełny, kieszenie z przodu i z tyłu oraz zamek błyskawiczny. Normalne spodnie robocze zwykle mają też mocny pasek, a niektóre wybrane modele – uniwersalne zatrzaski w pasie, co zapewnia doskonałe dopasowanie i wygodę podczas ich użytkowania.

Alternatywnym rozwiązaniem jest dolna odzież, ale z krótszymi nogawkami, czyli spodenki robocze. Idealnie nadają się do ciepłego klimatu i warunków pracy, które nie są kontrolowane przez atmosferę. Szorty robocze podobnie jak długie spodnie spodenki są zwykle produkowane z diagonalnego poliamidu i bawełny, a przednie i tylne kieszenie są tak skonstruowane, aby zapewniać wygodny dostęp do różnych drobiazgów niezbędnych w czasie wykonywanej pracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.