Menu

Menu

Nowoczesne napędy obrotowe pneumatyczne – zalety

Napędy obrotowe to elementy pneumatyczne generujące ruch obrotowy cechujący się stałym lub regulowanym kątem obracania. W ich konstrukcji pojawiają się specjalne tłoki poruszane przez sprężone powietrze, dzięki czemu cechuje je wysoka higiena pracy i bezpieczeństwo stosowania. Przekonaj się, co jeszcze warto o nich wiedzieć – poznaj najważniejsze zalety napędów obrotowych.

Napędy obrotowe stały się dzisiaj równie lub nawet bardziej powszechne niż rozwiązania hydrauliczne (napędzane olejem). Przedsiębiorcy są nimi coraz bardziej zainteresowani ze względu na liczne zalety, wśród których z pewnością na prowadzenie wychodzą czystość i bezpieczeństwo. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Poznaj zalety wykorzystywania napędów obrotowych.

napędy obrotowe

Zalety napędów obrotowych

Warto zauważyć, że napędy obrotowe cechuje prosta budowa. Elementy wyróżniają się dużą trwałością, a co za tym idzie – niezawodnością działania. Są intuicyjne w obsłudze i łatwe w montażu – ze względu na odprowadzanie zużytego powietrza do otoczenia, nie wymagają przewodów powrotnych czynnika. Czynnik roboczy w postaci sprężonego powietrza sprawia również, że napędy obrotowe są w pełni bezpieczne dla pracujących przy nich użytkowników. Doceniamy je także za łatwość automatyzacji i możliwość wykorzystania w zróżnicowanych aplikacjach.

Napędy obrotowe wykorzystujące do swojego działania sprężone powietrze mogą pracować w środowisku przeciwwybuchowym. Można stosować je również w przestrzeni o dużej wilgotności, gdzie do elektrycznych rozwiązań niezbędna byłaby wysokiej klasy obudowa (bardzo droga w zakupie). Co więcej, sprawdzają się także w skrajnych temperaturach (zarówno wysokich, jak i niskich), a ich zastosowanie pozwala na osiągnięcie dużego zakresu ciśnień i natężeń przepływu powietrza. Użytkownicy doceniają je też ze względu na fakt, że można zabezpieczyć je przed przeciążeniami.

Jedną z podstawowych zalet jest również fakt, że napędy obrotowe mogą być wykorzystywane w szerokim zakresie. Pojawiają się w wielu sektorach gospodarki – m.in. przemyśle, transporcie czy energetyce. Są także jednymi z najbardziej podstawowych elementów większości linii produkcyjnych – służą do wprawiania ich w ruch.

Niewątpliwą zaletą stosowania napędów obrotowych jest także fakt, że mogą one osiągać wysokie prędkości ruchu. Umożliwiają wyraźnie szybsze działanie siłowników liniowych w porównaniu z rozwiązaniami elektrycznymi czy hydraulicznymi.

napędy obrotowe

Napędy obrotowe – zastosowanie

Napędy obrotowe dostępne obecnie na rynku mogą pracować standardowo w zakresie od 90 do 180 stopni. Sprawia to, że ich zastosowanie jest niezwykle uniwersalne – sprawdzają się w bardzo zróżnicowanych zadaniach. Najczęściej wykorzystywane są w zakładach produkcyjnych. Dzięki nim znacznie łatwiejszy stał się automatyczny transport poszczególnych komponentów.

Należy podkreślić, że napędy obrotowe można stosować wszędzie tam, gdzie potrzeba rozwiązań lekkich o umiarkowanej mocy. Sprawdzają się w instalacjach i systemach, w których znaczenie ma nieduża waga oraz poręczne rozwiązania, które nie sprawiają trudności w konserwacji.

Gdzie zamówić napędy obrotowe?

Aby wybrane przez ciebie napędy obrotowe w pełni spełniały swoje zadanie, postaw na rozwiązania od doświadczonych specjalistów i skorzystaj z usług firmy Inter Trade. Oferują szeroką gamę produktową, najwyższej jakości elementy pneumatyczne oraz fachowe doradztwo sprzedawców z ogromną wiedzą branżową. Korzystając z ich wsparcia, znajdziesz rozwiązania idealnie dopasowane do twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.