Menu

Menu

Nowe zasady kwarantanny dla podróżnych

W nocy z 29 na 30 marca weszły w życie nowe przepisy określające nowe zasady kwarantanny dla podróżujących w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Chodzi o opublikowane w Dzienniku Ustaw rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Zgodnie z nowymi przepisami na osoby przybywających ze strefy Schengen nałożony będzie obowiązek kwarantanny, z którego będzie zwalniać negatywny test (PCR lub antygenowy) na obecność koronawirusa, wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed przyjazdem. Przybywających do Polski spoza strefy Schengen obowiązuje kwarantanna bez wyjątku. Negatywny wynik testu wykonany w kraju, z którego przybywają, nie zwalnia z kwarantanny.

Zasady kwarantanny granicznej dotyczą podróżujących każdego rodzaju transportem. Każdy z przyjezdnych, zarówno ze strefy Schengen, jak i spoza niej, będzie miał możliwość wykonania testu w Polsce i jeśli wynik będzie negatywny, dana osoba będzie zwolniona z kwarantanny.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.