Menu
 • Menu

  Montaż systemów podwieszanych w halach produkcyjnych – technologia, wykonanie

  Wybudowanie i wyposażenie hali produkcyjnej wiąże się z ogromnymi kosztami. Wydatki jednak na tym się nie kończą, ponieważ utrzymanie i odpowiednie przystosowanie takiego obiektu również pochłania niemało zasobów finansowych. Aby uniknąć nadmiaru kosztów eksploatacyjnych, warto zainwestować w nowoczesne systemy podwieszane.

  Systemy podwieszane

  Systemy podwieszane

  Nowoczesne systemy powieszane powstają z odpowiednich elementów modułowych, pozwalających na łatwe i szybkie wykonanie stabilnej konstrukcji mocującej. Tego rodzaju system nośny doskonale spełnia potrzeby budownictwa przemysłowego, ponieważ wytrzymuje szeroki zakres obciążeń – począwszy od lekkich, a skończywszy na wysokich. Modułowe elementy mocujące przystosowane są do różnych wymagań, ze względu na możliwość skorzystania z rozwiązań indywidualnych dla zastosowań specjalistycznych. W tworzeniu systemów montażowych sprawdzają się jednak nie tylko systemy modułowe, ale również pojedyncze elementy mocujące o stosunkowo prostej budowie. Produkty te w pełni spełniają wszystkie wymagania jakościowe, a przy tym są bardzo szybkie i proste w montażu. Przekłada się to na możliwość opracowania optymalnego sposobu mocowania dla każdego projektu.

  Systemy podwieszane

  Technologia łączenia trójwymiarowego

  Łączenie trójwymiarowe oferuje obecnie praktycznie nieograniczone możliwości. Systemy korzystające z tej technologii powalają na utworzenie rozwiązań dla każdej typowej sytuacji montażowej. Ich podstawę stanowią specjalne profile nośne o zamkniętej budowie, które wykazują wysoką odporność na skręcanie. Elementy te występują w różnych wymiarach profilowych, co dodatkowo podnosi możliwości montażowe w trójwymiarze. W przypadku konstrukcji podwieszanych wystarczy zastosować jeden typ wkrętów kształtowych do każdego elementu, bez obawy o niedostateczny zakres obciążeń. Rozwiązanie to zapewnia bezstopniową regulację połączeń, a także możliwość bezproblemowego wprowadzania zmian i uzupełniania konstrukcji bezpośrednio na budowie. Taki system montażowy jest intuicyjny w obsłudze oraz wielofunkcyjny. Nie bez znaczenia pozostaje bezpieczeństwo stosowania elementów, które dysponują odpowiednimi powłokami ochronnymi i pozostają kompatybilne z wieloma innymi systemami dostępnymi na rynku.

  Systemy mocowania rurociągów

  W halach produkcyjnych niejednokrotnie konieczne okazuje się zastosowanie dużej ilości rurociągów. Mocowanie rur powinno wytrzymać zarówno małe, jak i duże obciążenia. W przypadku konstrukcji podwieszanych, doskonale sprawdzają się wszechstronne systemy dźwigarów. Takie mocowanie rur do stropów, czy ściany pozwala na sprawne i szybkie utworzenie konstrukcji podpierających, które cechują się wysoką wytrzymałością. W warunkach przemysłowych nieoceniona jest także obejma zaciskowa z wkładką izolacyjną do rur, zapobiegająca tworzeniu się kondensatu w instalacjach chłodzących i klimatyzacyjnych. Łączenie czołowe z odpowiednią izolacją daje pewność uzyskania szczelnych połączeń oraz jednolitej izolacji. Taka obejma do rur spełnia wymagania dotyczące mocowania rurociągów, a jednocześnie eliminuje przenoszenie dźwięków.

  Systemy podwieszane

  Nowoczesne szyny montażowe

  Jednym z elementów niezwykle przydatnych przy tworzeniu mocowań podwieszanych jest także szyna montażowa. Z pomocą odpowiedniego systemu wystarczy optymalnie ustawić ten komponent, a następnie wcisnąć gwintowany trzpień lub główkę śruby. Płytka gwintowana blokuje się w profilu szynowym natychmiastowo, dzięki czemu element pozostaje bezpiecznie unieruchomiony i nie ulega przesunięciom również w szynie pionowej. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość wygodnej regulacji pozycji. Na koniec wystarczy jedynie dokręcić śrubę. Prostota obsługi tego systemu przyczynia się nie tylko do oszczędności czasu, ale również zminimalizowania ponoszonych kosztów. Wysokiej klasy szyny montażowe, uchwyty do rur oraz inne elementy mocujące posiada w swoim asortymencie firma Sikla. Rozwiązania oferowane na stronie https://www.sikla.pl/ z powodzeniem spełniają wymagania nowoczesnych hal produkcyjnych, w których konieczne jest zaimplementowanie instalacji podwieszanych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.