Menu
 • Menu

  Montaż konstrukcji stalowej – jakie zastosowanie mają hale przemysłowe?

  Montaż konstrukcji stalowej okazuje się nie tylko szybszą, ale także tańszą alternatywą dla tradycyjnego budownictwa przemysłowego. Co więcej, hale przemysłowe można także rozbudować bez podejmowania wielkich nakładów finansowych, jeśli tylko pojawi się taka potrzeba. Chociaż najczęściej wykorzystywane są jako magazyny, w których przechowywane są duże ilości towarów, to nie jedyne ich zastosowanie. Okazuje się, że hale stalowe można wykorzystywać w różnych gałęziach przemysłu. Sprawdzają się także w rolnictwie.

  Hale przemysłowe Opolskie

  Powodem, dla którego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na montaż konstrukcji stalowej, są przede wszystkim niemal nieograniczone możliwości już na etapie projektowania. Okazuje się, że nie mają w sobie równych pod względem dopasowania do potrzeb i oczekiwań inwestora. To szansa na pełną optymalizację powierzchni i wysokości oraz wyodrębnienie pomieszczeń, które będą potrzebne w przyszłości, także tych o charakterze biurowym, socjalnym czy sanitarnym. Okazuje się więc, że hale przemysłowe ze stali są po prostu znacznie bardziej funkcjonalne.

  Wpływ na decyzję ma również fakt, że nowoczesne hale przemysłowe można rozbudowywać i modyfikować zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami. Współczesny rynek jest bardzo dynamiczny i przedsiębiorcy, którzy chcą się na nim utrzymać, muszą nauczyć się elastyczności – tę natomiast znacznie bardziej ułatwia montaż konstrukcji stalowej niż tradycyjne budownictwo murowane.

  Hale przemysłowe

  Jak wykorzystać hale przemysłowe ze stali?

  Podstawowym celem powstawania hali przemysłowej jest z całą pewnością wykorzystywanie jej jako magazyn. Olbrzymie znaczenie ma wspomniany fakt elastyczności w zmianach. Przedsiębiorstwo może bez obaw planować np. zwiększenie produkcji – konstrukcja stalowa umożliwia bowiem szybkie powiększenie przestrzeni magazynowej. Na etapie planowania można ją natomiast dostosować do indywidualnych potrzeb konkretnej firmy, co również ma ogromne znaczenie. Generalny wykonawca powinien uwzględnić m.in. rodzaj przechowywanych towarów czy sposób ich dostarczania oraz transportu wewnątrzmagazynowego.

  Okazuje się jednak, że hale przemysłowe ze stali sprawdzają się jako przestrzeń produkcyjna. Możliwość stworzenia naprawdę wysokiej przestrzeni roboczej sprawia, że w jej wnętrzu zmieszczą się urządzenia o bardzo dużych rozmiarach. Dzięki niemałej przestrzeni możliwe jest także wyznaczenie bezpiecznych stref poruszania się pieszo czy pojazdami służącymi do niezbędnego transportu. Na etapie planowania należy uwzględnić również miejsce na regały, na których będą składowane tymczasowe lub kompletne towary. Profesjonalny generalny wykonawca w takim przypadku nie może również zapomnieć o przestrzeni biurowej i socjalnej. Konieczne jest sprostanie wymaganiom związanym z bezpieczeństwem i higieną pracy.

  Co ciekawe, hale przemysłowe można wykorzystać także dla przemysłu spożywczego. To praktyczne rozwiązanie, które umożliwia osiągnięcie najwyższych standardów bezpieczeństwa procesu technologicznego na etapie produkcji, pakowania i przechowywania żywności. Bardzo istotne jest, by wybrany generalny wykonawca posiadał doświadczenie w tej branży, ponieważ montaż konstrukcji stalowej dla przemysłu spożywczego konieczne jest stosowanie odpowiednich materiałów. Muszą być dopuszczone do kontaktu z żywnością i odporne na korozję. Istotne jest także, by były łatwe do utrzymania w czystości.

  Hale przemysłowe

  Hale przemysłowe mogą posłużyć również jako chłodnie, w których będą przechowywane półprodukty wymagające odpowiednich warunków termicznych. Możliwe jest bowiem wykonanie ścian i sufitów ze specjalnych płyt warstwowych, wybranie odpowiednich agregatów chłodniczych w hali oraz wykończenie zarówno ścian, jak i podłóg specjalnymi materiałami, które się nie nagrzewają. Dzięki temu przechowywane produkty zachowują potrzebną świeżość.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.