Menu

Menu

Mieszkanie Plus – w realizacji jest prawie 10 tysięcy mieszkań

Mieszkanie PlusJak powiedział koordynator Rady Mieszkalnictwa przy prezesie Rady Ministrów Mirosław Barszcz w tej chwili w ramach programu Mieszkanie Plus realizowanych jest 27 projektów. Ogółem składa się na nie 9.68 tysiąca mieszkań. Lokale są na różnym etapie realizacji. Niektóre czekają jeszcze na komercjalizację, inne są budowane – pisze Polska Agencja Prasowa.

Barszcz zaznaczył jednak – pisze PAP – że do tej liczby dodano również mieszkania już oddane do użytku na przykład w Białej Podlaskiej i Kępnie, oraz rozpatrywane projekty. W trakcie samej realizacji są na przykład inwestycje w Kępicach, Katowicach i Gdyni.

Pozostałe inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus zlokalizowane są na terenie miasta st. Warszawy – m.in. osiedle Nowe Jeziorki przy ul. Karczunkowskiej oraz Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Toruniu, Wałbrzychu, Dębicy, Pelplinie, Skawinie, Radomiu, Świdniku, Łowiczu, Zamościu, gminie Kobierzyce, Łodzi oraz Zakliczynie – powiedziała cytowana przez PAP Ewa Syta, rzeczniczka prasowa BGK Nieruchomości

Do końca roku w ramach programu Mieszkanie Plus stan realizacji na poziomie przynajmniej uzyskania decyzji inwestycyjnej ma posiadać 30 tysięcy mieszkań. Łączna wartość inwestycji w takim przypadku wyniosłaby 8,7 mld zł.

Program Mieszkanie Plus ma przyśpieszyć

Rada Mieszkalnictwa analizuje w tej chwili inwestycje w sumie na 117 tysięcy lokali realizowanych na potrzeby programu Mieszkanie Plus. Budowane będą one w ramach 406 projektów o łącznej wartości 33,69 mld zł.

Program Mieszkanie Plus – pisze PAP – ma zwiększyć inwestycje w przystępne pod względem ceny lokale mieszkalne. Jego realizacji towarzyszą zmiany w prawie służące zwiększeniu ilości dostępnych gruntów pod budowę i zwiększeniu kapitału przeznaczanego na inwestycje budowlane.

Tanie mieszkania mają powstawać zarówno w małych miejscowościach, jak i w dużych miastach. Obecnie trwają analizy lokalizacji, które zgłosiły: samorządy, podmioty prywatne oraz spółki Skarbu Państwa.

W ramach programu Mieszkanie Plus budowane są mieszkania na wynajem po preferencyjnych cenach. Zamierzeniem rządy jest budowa 3 milionów mieszkań w ciągu najbliższych 10 lat. Oferta przeznaczona jest dla osób, których dochody uniemożliwiają zakup mieszkania na wolnym rynku, a jednocześnie są zbyt wysokie, by można było ubiegać się o lokal komunalny.

Autor: Sebastian Bujak
Źródło – PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.